Třebíčský brankář Pavel Soukup při zákroku před otrokovickým Tomášem Deklevou sestřelil spoluhráče Květoslava Havránka.
(foto: Martin Mutl)

Na úvod jara těsná porážka

21.03.2016

Třebíč (art) - Úvodním jarním kolem byla zahájena odvetná část Moravskoslezské fotbalové ligy. Horácký fotbalový klub Třebíč přivítal v 18. kole na svém hřišti Otrokovice. Ty se po chybách domácí obrany pohodlně v prvním poločase dostaly do vedení 2:0, které ve druhém poločase i přes velký tlak domácích uhájily.

První v zápase ale mohli skórovat domácí, Tsuchiya ale svůj průnik po pravé straně mezi dvěma obránci hostí zakončil střelou, s kterou otrokovický brankář neměl žádné problémy. Hosté poprvé zahrozili ve 13. minutě, kdy se Mlýnek dostal k míči za obranu, vyběhnuvšího Soukupa ale nepřekonal. V 18. minutě domácí obrana nechala před vlastní brankou úplně volného Neuberta a ten po centru z pravé strany přesnou hlavičkou k tyči poslal hosty do vedení 1:0. Po půlhodině se ve středu hřiště dostal k míči Chlup, který vyslal mezi stopery hostí do samostatného úniku Tsuchiyu, ten ale mířil mimo otrokovickou branku. Ve 34. minutě opět chybovala domácí obrana, která nechala na velkém vápně volného Elšíka a ten umístěnou střelou zvýšil na 2:0 pro hosty.

Ve druhém poločase vykřesal domácím naději na dobrý výsledek střídající Dogui, který v 59. minutě po centru Ošmery hlavou snížil na 1:2. Následně mohli skórovat domácí Kelbler a Chlup, jejich střely z nadějných pozic ale gólovou radost nepřinesly. Domácí si vytvořili tlak, neskórovali ale ani po rohovém kopu Dobrovolného, jehož centr brankář Balážik podběhl. Hosté mohli rozhodnout o výsledku v 84. minutě, kdy svoje sólo Zábojník nedokázal gólově zakončit. Domácí se dočkali branky v 86. minutě po střele Chlupa, rozhodčí ale gól neuznal pro údajný ofsajd. Poslední šanci měl v 90. minutě Chlup, jehož střela skončila na břevně otrokovické branky.

Autor: Martin Mutl