Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na atletický stadion se vrátí líté boje hasičů

03.05.2019

Třebíč (art) - Po roční pauze se do Třebíče vrací zápolení hasičů z celé České republiky. Ti se v sobotu 4. května na městském atletickém stadionu utkají v běhu na 100 metrů překážek. Akci i tentokrát pořádá Sbor dobrovolných hasičů Budíkovice ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů v Třebíči.


V předchozích ročnících soutěže se třebíčské stovky zúčastnilo téměř 300 závodníků a závodnic a s podobným obsazením se počítá i letos. Začátek je plánován na 8.30 hodin a vstup na tribunu je zdarma. Pro dětské diváky bude navíc k dispozici nafouklý skákací hrad v podobě hasičských minimaxů a všichni návštěvníci budou mít možnost vyzkoušení elektrokol, která budou po celou dobu závodů k zapůjčení.

V závodě musí hasič přeskočit dva metry vysokou bariéru, za kterou uchopí dvě hadice z nich každá váží 2,5kg a s těmi v plné rychlosti přeběhne osm metrů dlouhou lávku ve výšce 1,2m nad zemí. Následně spojí koncovky hadic do sebe, napojí na rozdělovač, připojí proudnici, kterou si od startu nese za opaskem a doběhne do cíle. Toto všechno stihnou ti nejlepší hasiči za patnáct sekund.

V letošním roce jde po stovkách v Praze, konaných v předcházejícím týdnu, o druhý z pěti závodů zařazených do Českého poháru 2019, a tak zde uvidíme ve čtyřech dráhách jak zástupce z dospělých, tak i z dorosteneckých kategorií. Bojovat se bude nejen o pohár, ale především o body do celkového hodnocení ročníku.

Díky kvalitním rozhodčím, dobré tartanové dráze, samotnému zázemí stadionu, podoře města Třebíče a dalších partnerů jsou také třebíčské stovky jedním z kvalifikačních závodů na postup „jednotlivců“ na Mistrovství ČR v požárním sportu, který se stává stále oblíbenějším a rozšířenějším, zejména mezi mladými lidmi. A kvalifikace na MČR se letos v Třebíči poběží i v další disciplíně „Výstup do 4. patra cvičné věže pomocí hákového žebříku“.

Více v tištěných novinách.
Autor: art
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk