Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na dálnici přes Budíkovice

28.08.2019

POCOUCOV/TRNAVA (mach) - Blíží se další dopravní komplikace. Ve středu 28. srpna se uzavře silnice II/360 v úseku mezi Pocoucovem a Trnavou. Plošná oprava vozovky bude realizována ve dvou etapách a vyžádá si úplnou uzavírku.


V první etapě bude opraven úsek mezi Pocoucovem a první odbočkou do Trnavy. „Uzavírka bude probíhat v termínu od 26. srpna do 16. září. Objízdná trasa bude pro vozidla do 7,5 t obousměrně přes Budíkovice, pro vozidla nad 7,5t budou objízdné trasy pro jeden směr přes Hostákov a Valdíkov a pro druhý směr přes Smrk a Budišov,“ informoval Tomáš Mátl z Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina.

Během druhé etapy bude opraven úsek od Trnavy po rybník Velký Bor. Oprava tohoto úseku si vyžádá uzavírku od 17. září do 9. října. Pro vozidla do 7,5t bude objízdná trasa vedena přes Hostákov a Valdíkov, pro vozidla nad 7,5t bude objízdná trasa obdobná jako v etapě první.

Zhotovitelem stavby v hodnotě jednadvaceti milionů korun je firma Colas a.s. Náklady jsou hrazeny z dotace SFDI (Státní fond dopravní infrastruktury). Na opravu silnice mezi Pocoucovem a Trnavou v budoucnu naváže krajem připravovaný projekt Trnava – Rudíkov.

Ve středu 28. srpna odstartuje na Třebíčsku ještě další uzavírka. „Ve stejný den dojde k uzavření silnice II/408 v průtahu města Jemnice v Podolí,“ přiblížil Mátl. Zde proběhne oprava mezi křižovatkami (včetně křižovatek) se silnicemi II/410 (odbočka směr Želetava) a II/152 (odbočka směr Slavonice). Realizace stavby proběhne ve třech etapách a stavba by měla být zprovozněna k 24. říjnu. „Jedná se o společnou akci s městem Jemnice, zhotovitelem je firma Strabag a.s., náklady celé akce činí cca 8 mil. Kč. Část stavby, jejímž investorem je KSÚSV, bude hrazena rovněž z dotace SFDI,“ podotkl Tomáš Mátl.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk