Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na dva dny ovládl město festival Zámostí

06.06.2018

TŘEBÍČ (pch) - Nejen hudba, ale i divadla, workshopy, performance, filmy a spoustu dalšího, to je letní kulturní festival Zámostí, který první dva dny letošního června opět ovládl Třebíč. Na stage na Podzámecké nivě se během dvou dnů vystřídala spousta kapel (největšími tahákem byl asi Ondřej Havelka či Bára Poláková), celá řada kapel hrála v ulicích židovského města.


Festival Zámostí je možná více než o hudbě už o atmosféře, která je nenapodobitelná a která vždy pohltí romantická zákoutí židovské čtvrti. Festival je také o setkávání se s přáteli a o pohodě, kterou festival v kulisách města přináší. A dorazilo jich opravdu hodně.

To dokazuje i skutečnost, že především starší generace ani tak nemířila do areálu na Podzámecké nivě, ale právě do tajemných Židů, kde koncertovaly různé kapely a konaly se další zajímavé akce. Mladší generace pak mířily na Podzámeckou nivu, kde se na hlavní stage střídaly kapely a interpreti, kteří nepatří k hlavnímu proudu. Nabito bylo i v tanečním stanu, který jak v pátek, tak v sobotu jel až do brzkých ranních hodin a poslední návštěvníky „vyháněly“ až první sluneční paprsky. Ale jak už o Zámostí bývá zvykem, nevyhnuli se návštěvníci ani dešti, ale naštěstí šlo jen o dvě bouřky, které netrvaly dlouho.

Asi nejviditelnější atrakcí byl robot, vysílající z továrního komína laserový paprsek, který ukazoval návštěvníkům cestu ze židovského města do areálu na Podzámecké nivě. Co ovšem pochválit nejvíc? Asi to, že pořadatelé vůbec nezapomněli na děti a připravili i pro ně nabitý a hlavně nápaditý program.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk