Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na Laguně finišuje technologická odstávka

07.09.2017

TŘEBÍČ (red) - Letní sezóna je za námi. Neznamená to však útlum veškerých aktivit. Naopak, na Laguně již druhým týdnem pokračuje technologická odstávka, která bude ukončena v neděli 10. září. Co přesně se na Laguně děje, na to jsme se zeptali ředitele Jiřího Nováka:


Předem jsem velice rád, že se nám podařilo termín odstávky posunout na zářijový termín a tím všem návštěvníkům umožnit koupání i na konci prázdnin. Není nám to příjemné, ale každé zařízení potřebuje pravidelnou revizi a nutné opravy, které není možné provádět za provozu. U zařízení, jako je aquapark, je nutné plánovat jednotlivé úkony s časovým předstihem a mít vše dokonale načasované. Na tomto se podílí nejen mnoho firem, ale i všichni zaměstnanci aquaparku. Často končíme až ve večerních hodinách, takže pro všechny je těchto 14 dnů velice náročných.

Co konkrétně se za 14 dní musí zvládnout?

Bazény se musí vypustit, popraskané a vydrolené spáry prořezat a přespárovat, popraskané a oštípané dlaždičky vyměnit. Totální kontrola a údržba technologie úpravy vody, filtrace a vzduchotechniky. Dále úklid všech pochozích ploch u bazénů včetně šaten a vestibulu. To jsou základní věci, které je potřeba důkladně provést. Mnoho dalších drobností, které se objeví během prováděných prací, vám může velice zkomplikovat dodržení časového harmonogramu.

Navíc řešíme i důležité opravy většího charakteru, které provádějí odborné firmy.

Mimo to, máte pro novou sezónu pro návštěvníky připravené i „viditelné“ změny?

Rozhodně. Většinou se jedná o opravy ve staré části, která má už něco za sebou. Tou nejvýraznější je výměna prosklené zástěny mezi velkým bazénem a relaxační zónou, která byla v havarijním stavu. U parkoviště před hlavním vchodem přibyl nový chodník, bezpečně navazující na hlavní vchod. Došlo i k výměně sprch a sanitárního vybavení. Nového osvětlení a rekonstrukce stropu se dočkal malý bazén. Opravuje se i vstup do parní kabiny u velkého bazénu a další. Zkrátka, děláme maximum pro komfort a bezpečí naších návštěvníků. Věřím, že to v září všichni ocení.

Od 11. září tedy najede normální plnohodnotný provoz?

V podstatě ano. Vracím se k běžné provozní době od 6 do 21 hodin. Bude ranní plavání, odpolední aktivity, plavecká výuka i velice oblíbené kurzy plavání. Uzavřen zůstává pouze wellness, který prochází větší obměnou a bude otevřen na začátku října. Detaily si zatím nechám pro sebe, ale všichni milovníci sauny se mají na co těšit.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk