Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na městském parku se už dávno maká

10.05.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Radnice obdržela otevřený dopis sdružení ProBudějovice, ve kterém je poukazováno na neutěšený stav městského parku a žádají zapojení veřejnosti do plánování jeho budoucí podoby.


„Byli bychom rádi, kdybyste pro obnovu parku zvolili postup, který se osvědčil v ostatních moderních městech. A to ten, při kterém zapojíte obyvatele hned do úvodní fáze projektu – zadání pro architekty,“ píše se v dopise.

„S písemnou výzvou občanů ProBudějovice jsem se seznámil a nezávisle na ní již věc dávno řešíme,“ konstatoval vedoucí odboru strategického plánování a investic Josef Macháček a dodal: „Obyvatelé města měli možnost se zapojit do dotazníkového šetření, které město Moravské Budějovice uspořádalo v průběhu července a srpna 2015 mezi obyvateli města, místních částí a mezi podnikatelskými subjekty v rámci aktualizace Strategického plánu rozvoje města do rok 2020. Dotazníky byly doručeny do všech poštovních schránek. Návratnost dotazníků činila 7,5 procenta.“

Město pak na tyto podněty reagovalo v roce 2016 tím, že provedlo obnovu dětského hřiště v parku. „Už v letech 2011 – 2013 se podařilo částečně obnovit zázemí letního kina, kdy bylo zmodernizováno veřejné osvětlení a vybudováno nové veřejné WC. V roce 2014 pak proběhlo obnovení tzv. malého městského parku, kde byla provedena rekonstrukce inženýrských sítí, chodníku a doplnění městského mobiliáře,“ prozradil Macháček.

V roce 2016 pak město podalo žádost o dotaci na obnovu velkého městského parku a areálu letního kina.

Pokračování na straně 2.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk