Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na Polance se zachraňovalo z ledu

07.03.2018

TŘEBÍČ (evu) - Vodní záchranáři z Třebíče připravili v nedělním odpoledni ukázku s výukou záchrany osob ze zamrzlé vodní hladiny. Akce se konala na Polance vedle klubovny Vodní záchranné služby Třebíč. Hlavní heslo pro tuto akci bylo: Chraňte zdraví své, ale i vašich blízkých, ať nám zbývá čas na veselejší zimní aktivity, než je volání o pomoc z ledové vody!


Zima letos ještě evidentně nepověsila své působení na hřebík, spíše naopak. Zamrznuté vodní plochy přímo vybízejí k zimnímu bruslení dospělé ale i děti. Co když nastane situace, že led nevydrží nápor a pod někým se propadne? Vodní záchranáři názorně ukázali, co můžete udělat, když takováto situace nastane. Mohli jste se dozvědět, jak se chovat a pomoci. Kdo měl zájem, mohl si sám záchranu osoby z ledové pasti vyzkoušet. Zeptali jsme se na nejdůležitější otázky Martiny Šalbabové z Vodní záchranné služby ČČK MS Třebíč.

Už jste dříve někdy takovou akci dělali?

Ukázku s výukou záchrany z ledu pro veřejnost děláme každoročně posledních 5 let - pokud to počasí dovolí. Zatím vždy s hojnou účastí a zájmem ze strany veřejnosti.

Pokračování na straně 6.

Autor: evu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk