Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na poli u Kracovic řádil žhář

10.07.2018

KRACOVICE, JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU, DUKOVANY (pch) - Návrat teplého a suchého počasí a začátek žní, to je kombinace, která vždy hrozí požáry. Ani letošek bohužel není výjimkou.


Už 5. července odpoledne museli profesionální hasiči z Třebíče a jejich dobrovolní kolegové ze Starče vyrážet do Kracovic, kde začalo hořet pole na ploše padesátkrát třicet metrů. Škoda byla nakonec vyčíslena na tři tisíce korun, ale co je mnohem závažnější, je příčina požáru. Tou je úmyslné zapálení. Policie tak nyní pátrá po žháři.

Zhruba o dvacet čtyři hodin dříve vypukl požár na poli u Jaroměřic nad Rokytnou. Plameny zasáhly tři hektary strniště a dva hektary obilí. Škoda byla vyčíslena na dvacet pět tisíc korun, příčinou požáru byla jiskra od kombajnu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Moravských Budějovic a dobrovolní hasiči z Jaroměřic nad Rokytnou a Moravských Budějovic.

V pátek v podvečer vznikl na poli u Jaderné elektrárny Dukovany požár strniště. K jeho likvidaci byli povoláni hasiči z elektrárny se dvěma požárními vozy, kteří na místo dorazili za dvě minuty jako první. Společně s dalšími pěti jednotkami z okolních obcí Dukovany, Rouchovany, Mohelno a Hrotovice se požár, který se blížil k přilehlému borovicovému lesu, podařilo lokalizovat. Z důvodu spotřeby velkého množství vody pro hašení požáru bylo pro všechny zasahující jednotky před Infocentrem elektrárny zřízeno plnicí stanoviště z místního hydrantu. Po necelých dvou hodinách se požár podařilo úspěšně uhasit.

„S ohledem na rozsah požáru byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Na poli pobíhala sklizeň obilí a nacházelo se zde několik kombajnů,“ uvedl tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk