Trenér Horácké Slavie Třebíč Martin Sobotka chtěl na jihu Čech překvapit, první body nové sezóny ale nepřivezl.
(foto: Martin Mutl)

Na začátek bez bodu

16.09.2019

České Budějovice (mm) - Úvodním kolem byl ve středu zahájen nový ročník první hokejové ligy. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč se vydali na led jednoho z největších favoritů letošní sezóny do Českých Budějovic. Ty se netají touhou využít nového hracího systému a na konci soutěžního ročníku 2019/2020 by rády slavily přímý postup do extraligy. Horácká Slavia se na první zápas vyzbrojila dvěma známými posilami z Brna. Zadní řady doplnil Dalimil Mikyska a ve čtvrtém útoku se objevil Petr Kratochvíl.

První třetina se hrála podle domácích not, jenomže v 10. minutě ujel Kusý a posila v brance Motoru poprvé kapitulovala. Pak se několikrát blýskl brankář Jekel, který pochytal všechny šance, jednou mu pak pomohla tyčka. Smolnou chvíli si třebíčský gólman vybral ve 23. minutě, kdy si srazil bekhendovou střelu Veselého betonem za vlastní záda a na začátku druhé části se začínalo znovu. Favorita nakopla přesilovková branka Veselého, na kterou za necelou minutu navázal Prokeš.

Početní výhodu se podařilo využít i hostům z Třebíče, to když se na začátku třetí části trefil od modré obránce Forman. Víc gólů už bezmála šest tisíc fanoušků v Budvar aréně nevidělo, a tak Třebíčští odjeli z jihu Čech s těsnou porážkou 2:3. „Když to vezmu komplexně, ten zápas jsme si prohráli ve druhé třetině, kterou jsme prohráli 0:3. Chtěli jsme tady hrát kompaktně, dobře bránit a vyrážet do brejků, z toho se nám také povedlo dát úvodní gól. Pak jsme ale udělali zbytečné fauly, přestali jsme hrát a soupeř nás potrestal. Ve třetí části jsme zlepšili pohyb a Budějovice jsme místy i přehrávali. Podařilo se nám snížit a v závěru sahali i po vyrovnání, ale bod se nám získat nepodařilo,“ shrnul pocity těsně po skončení zápasu trenér Martin Sobotka.

Už zítra čeká třebíčské hokejisty domácí prvoligová premiéra. V ní svěřenci trenéra Martina Sobotky přivítají na svém ledě od půl šesté přerovské Zubry. Ti vstoupili do nové sezóny cennou výhrou v prestižním derby nad Prostějovem 3:2.

Ostatní výsledky 1. kola: Benátky – Litoměřice 0:4, Chomutov – Sokolov 4:1, Přerov – Prostějov 3:2, Jihlava – Kadaň 3:1, Vsetín – F.-Místek 3:4pp, Poruba – Havířov 4:2, Slavia – Ústí 1:2pp.

Autor: Martin Mutl