Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na základně přibývají vojáci

12.01.2018

VÍCENICE, SEDLEC (red) - Velitel 22. základny vrtulníkového letectva plukovník Petr Čepelka spolu se svými zástupci minulou středu na půdě náměšťského letiště přivítal patnáct nových vojáků. Po úspěšném absolvování tříměsíčního kurzu základní vojenské přípravy ve výcvikovém středisku ve Vyškově se sedm nováčků rozhodlo sloužit u vrtulníkového letectva.


Osm vojáků z povolání přestoupilo z jiných útvarů a zařízení AČR. Vojáci budou sloužit napříč všemi jednotkami. Kromě toho na základnu přišli rovněž tři občanští zaměstnanci a dvě vojákyně z povolání se vracejí do aktivní služby po ukončení rodičovské dovolené. „Mezi nově příchozími příslušníky útvaru jsou specialisté na pozici psovod, letecký návodčí či řídící letového provozu, dále technický personál u letecké techniky nebo příslušníci určení pro logistickou podporu,“ řekla tisková mluvčí základny Štěpánka Tříletá.

„Chtěl bych vás přivítat na půdě 22. základny vrtulníkového letectva. Vážím si, že jste si vybrali náš útvar a věřím, že se zapojíte do plnění každodenních úkolů ve prospěch AČR a především naší základny svědomitě a s maximálním nasazením. Očekávám, že se budete i nadále vzdělávat a učit od starších zkušenějších kolegů. Přeji vám mnoho sil a věřím, že se vám bude u nás líbit,“ řekl při slavnostním uvítání velitel základny.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk