Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Díky domu dětí a mládeže by mělo být na hvězdárně živo častěji.
(foto: Jan Uher)

Na hvězdárně je kultury pramálo, dostanou ji děti

05.05.2011

Třebíč - Radnice vyslyšela hlasy volající po tom, aby městské kulturní středisko nefungovalo jako správce budov, ale primárně jako organizátor kulturních akcí. Proto rada doporučila převést hvězdárnu z MKS na Dům dětí a mládeže Hrádek.

Sem napište úvodní odstavec zprávy


„Hvězdárna bude pod DDM určitě lépe využitá, protože hvězdářské aktivity mají s kulturou společného pramálo,“ myslí si ředitelka MKS Jaromíra Hanáčková.

Náklady na provoz hvězdárny činily jen v loňském roce 103 tisíce korun, tržby za stejnou dobu 12 tisíc korun. Hvězdárna je prozatím pro školy otevřená v pondělí a ve čtvrtek od 9 do 11 hodin, ale jen po telefonické domluvě. Veřejnost může na hvězdárnu chodit vždy na dvě hodiny v pátek večer. Vzhledem k delšímu dni se otevírací doba počínaje dneškem posouvá z 20.30 na 21.00 hod.

Díky domu dětí a mládeže by mělo být na hvězdárně živo častěji. „Rozhodně bychom chtěli hvězdárnu víc využívat a dělat v ní výukové programy pro základní i mateřské školy. Taky bychom chtěli zavést hvězdářský kroužek. Samozřejmě bychom chtěli i rozšířit nabídku pro veřejnost, ale jak konkrétně, to prozatím rozhodnuto není,“ uvedla ředitelka DDM Hrádek Jarmila Pavlíčková.

Autor: Veronika Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk