Horácký fotbalový klub Třebíč (v souboji Patrik Bogner) na závěr podzimu remizoval doma s Hulínem a zimu přečká na desátém místě tabulky MSFL.
(foto: Martin Mutl)

Na závěr podzimu remíza

14.11.2016

Třebíč - Horácký fotbalový klub v posledním podzimním kole, které bylo zároveň tradičně předehrávaným prvním jarním kolem, pouze remizoval na domácím hřišti s Hulínem 1:1, když o všechny tři body přišel v samém závěru utkání.

Utkání v Třebíči neslo parametry závěrečného zápasu. V prvním poločase byli aktivnější domácí a nejnebezpečnější akci předvedli v 8. minutě, kdy Heřmánkova tečovaná střela skončila těsně vedle pravé tyče Chytilovy branky. Hosté přijeli se zabezpečenou obranou a hrozili centrovanými míči před třebíčskou branku, k zakončení se ale nedostali. „První půle byla pro diváky nezajímavá. Oba mančafty dostaly v minulém kole naloženo, a tak to bylo oboustranně opatrné a šancí k vidění moc nebylo,“ shrnul první poločas trenér HFK Richard Zeman.

Třebíč se ujala vedení v 64. minutě, kdy se po dvou minutách na hřišti prosadil po levé straně střídající Duba a jeho střílený centr před branku si Zlámal srazil do vlastní sítě. Následně mohl zvýšit náskok domácích Dočekal, ale jeho tvrdá střela pouze lízala břevno hulínské branky. „Ve druhé půli jsme zvýšili aktivitu, pak jsme tam dali dva střídající hráče a především Duba naši hru oživil, protože okamžitě po vystřídání zařídil gól na 1:0. Za dvě minuty mohl přidat druhý gól i další střídající hráč Dočekal, ale z vyložené šance trefil břevno,“ řekl k úvodu druhé půle Zeman. Následně přidal i Hulín a v 74. minutě tečovaná přízemní střela Šroma skončila těsně vedle levé tyče Soukupovy branky. Hosté mohli vyrovnat v 78. minutě, ale úplně osamocený Minář před třebíčskou brankou hlavičkoval do náruče Soukupa. Hosté se dočkali v 87. minutě po zahrané standardce Lacigy, kdy se ve velkém vápně dostal k míči Ondřejka a vyrovnal na konečných 1:1. „V závěru se hosté přes svoje klíčové hráče Ondřejku a Lacigu dostali do dvou šancí, které brankář chytil, ale nakonec jsme dostali gól po standardce, kdy vyrovnal neobsazený hráč. Remíza je asi spravedlivá,“ uznal třebíčský trenér.

Autor: Martin Mutl