Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nadšení vystřídalo velké zklamání

22.08.2019

OKŘÍŠKY (mach) - Dětí v Okříškách dlouhodobě přibývá a s nimi i poptávka po předškolním vzdělávání. Kapacita mateřské školy je naplněna. Radnice na tuto situaci zareagovala vypracováním projektu na rozšíření kapacity školky přístavbou. Nyní se po mnoha peripetiích podařilo získat státní dotaci. Radní se jí ale rozhodli vzdát, podmínky čerpání byly šibeniční.


O plánovaném zvětšení kapacity mateřské školy jsme vás na stránkách našich novin již informovali. Projekt počítá s dvoupodlažní přístavbou, zahrnující jednu třídu a prostory pro cvičení a specializované činnosti. V rámci bezbariérovosti je potřeba realizovat také výtah do prvního podlaží. Náklady jsou vyčísleny na 17,5 milionu korun. „Hledáme možnosti spolufinancování ze státních a evropských grantových programů. Vloni v říjnu jsme podali žádost o dotaci z IROP a dodnes nemáme výsledek. V únoru se objevila možnost ucházet se o dotaci z Ministerstva financí s podmínkou realizace výstavby do konce tohoto roku,“ přiblížil nám Zdeněk Ryšavý, starosta Okříšek.

Hodnocení žádostí o dotaci se natáhlo a vedení městyse se verdikt dozvědělo až v červnu. Projekt vyhovoval, ale přislíbená dotace by činila jen 7,5 milionu korun. Vzhledem k tomu, že se Okříšky chystají na velké investice do rekonstrukce kanalizace a zefektivnění čistírny odpadních vod, rozhodli se radní dotaci nepřijmout. Deset milionů z rozpočtu by byla příliš vysoká částka.

Více v tištěných novinách.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk