Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nájemníci se už těší do lihovaru

23.10.2019

STAŘEČ (pch) - Budova bývalého lihovaru ve Starči byla zbourána a na jeho místě ještě letos začne růst nový Dům pro sociální bydlení. Podle starosty Starče Čestmíra Linharta je to ideální místo.


„K doktorovi je to třicet metrů, do cukrárny o deset dál, obchod je tak čtyřicet metrů, autobusová zastávka také tak čtyřicet a úřad něco málo přes sto. Všechno je po ruce,“ říká Linhart.

Začít by se mělo ještě letos. Radnice už vybrala dodavatele stavby, ten jen čeká na oficiální rozhodnutí o přidělení dotace. Od předání staveniště by pak dům pro sociální bydlení měl stát do jednoho roku. „Je to sice šibeniční termín, ale věřím, že to stihneme,“ dodává starosta.

V domě bude zhruba dvanáct bytů, a to jak pro jednotlivce, tak pro páry. Bude tu i tzv. startovací byt, například pro matku s dětmi apod.

Zájem ze strany veřejnosti je obrovský. „Už teď víme, že neuspokojíme všechny zájemce,“ uvedl Linhart. Podle jeho slov ještě ale radnice nemá zpracována pravidla, podle kterých bude byty v domě pro sociální bydlení přidělovat.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk