Náměšť měla znovu kliku a k postupu má krůček

13.06.2018

I. A třída, skupina B

25. kolo: Nové Syrovice - Herálec 3:4 (1:2). Branky: 27. a 76. (P) Lang, 74. M. Sosnar - 6. Uchytil, 16. Okurka, 69. a 79. Boháč. Hosté začali s chutí a už v 6. minutě po Uchytilově brance vedli. Za deset minut přidal druhý gól Okurka a domácí fanoušci začali tušit další porážku. Do poločasu dal naději svému týmu Lang a Syrovice byly zpátky ve hře. Po změně stran oživilo hru domácích střídání Miroslava Sosnara, který obranu Herálce hodně zaměstnával. Jeho přímý kop skončil na tyči a neujala se ani dorážka Langa. Naopak hosté z brejku trestali a znovu vedli o dvě branky. V 76. minutě byl faulován gólmanem Sosnar a z nařízené penalty dal třetí kontaktní gól Lang. Vyrovnat se domácím podařilo jen o dvě minuty později, kdy se gólu dočkal i střídající Sosnar. Jenomže za pět minut nezafungovala ofsajdová past, domácí obrana přestala hrát a Boháč zařídil Herálci plný počet bodů. Rozhodčí Terber. ŽK: 1:8. Diváků 120.

Nové Syrovice: Novák - Janoušek, Toman, Fouma, Růžička, Vlček (82. Dvořák), Lang, Dubský, Svoboda (89. O. Sosnar), Jenerál (52. M. Sosnar), Marek.

Vrchovina B – HFK Třebíč B 0:1 (0:1). Branka: 19. O. Uličný. V utkání měli optickou převahu domácí, jenomže tentokrát shořeli na proměňování brankových přiležitostí. Ve 12. minutě měli v dorážce jednoduchou úlohu. Srovnat mohl ještě do poločasu Polnický, ale míč skončil na tyči Šplíchalovy branky. Ve druhé půli si domácí vytvořili výrazný tlak, který ale k vyrovnání nevedl. Rozhodčí Bílek. Bez karet. Diváků 80.

Třebíč B: Šplíchal – J. Uličný, Macek, Hrbáček, Lorenc, Doležal, O. Uličný (22. Sáček), Oberrei- ter (83. Maleta), Valíček, Suchna, Beránek. Trenér Pavel Němec st.

Jemnicko – Černíč 4:0 (1:0). Branky: 29. Kopeček (P), 79. Axman, 85. Nikrmajer, 89. Anděl. Dvě stovky diváků čekaly na úvodní gól do 29. minuty. Pak byl v úniku faulován Grün a penaltu s jistotou proměnil Kopeček. Do poločasu mohli domácí přidat pojistku, ale Grüna vychytal brankář Cupák. Po přestávce se hrál fotbal jen průměrné úrovně, v kterém se střelecky zapisovali výhradně domácí hráči. V 79. minutě přidal druhý gól skluzem důrazný Axman, v 85. minutě se prosadil střídající Nikrmajer a definitivu dal výsledku o čtyři minuty později Anděl. Rozhodčí Doskočil. ŽK: 3:2. Diváků 205.

Jemnicko: Kopeček – Kalášek (58. Nevrkla), Axman (85. Nikrmajer), Kincl, Rejthar (46. Smetana), Grün, Vacuška, Anděl, Máca, Svěrák, Koutný. Trenér Zbyněk Kincl.

Moravec – Moravské Budějovice 4:2 (1:2). Branky: 3. Juračka, 73. a 76. Kovář, 88. Černý – 20. a 27. Stehlík. Duel načal gólově už po třech minutách domácí Juračka, ale hostům se ve 20. minutě díky Stehlíkovi podařilo srovnat. Navíc za sedm minut se stejný hráč dostal do další šance a Moravské Budějovice vedly. V úvodu druhé půle mohly přidat i třetí gól, gólman Toufar ale zakročil a dal tak impuls k famóznímu obratu. Ten nastartoval dvěma góly v rozmezí tří minut Kovář a tečku za drtivým závěrem udělal v 88. minutě Černý. Rozhodčí Straka. Bez karet. Diváků 120.

Moravské Budějovice: Jelínek – J. Benda, Stehlík, Horecký, Kosmák (83. Puchnar), Busta, Stark, Pařízek, Povolný (58. Kratochvíl), Novotný, P. Benda. Trenér Lukáš Šplíchal.

Budišov-Nárameč – Náměšť-Vícenice 2:2 (1:1). Branky: 14. Dvořák, 49. K. Nováček – 20. Jonák, 72. Durajka. Náměšť potřebovala k posílení naděje na postup do krajského přeboru vyhrát, jenomže už po čtvrthodině z hlavy Dvořáka prohrávala. Svoji převahu zúročila ve 20. minutě, kdy se v pokutovém území nejlépe zorientoval Jonák. Další šance Náměště v prvním poločase po brance jen hlasitě volaly. Lekci z produktivity dali domácí soupeři na začátku druhé půle, to když Bartoška překonal Karel Nováček. Podruhé srovnat se podařilo v 72. minutě Durajkovi, kterého ke skórování vybídl Svoboda. Ve zbytku nadprůměrného derby už se diváci branek nedočkali, a tak se body zaslouženě dělily. Náměšť ale nakonec nemusela remízy litovat. Béčko Žďáru totiž doma překvapivě prohrálo s Želetavou a Náměšti chybí k definitivní jistotě postupu jediný bod. Rozhodčí Škorpík. ŽK: 3:4. Diváků 150.

Budišov- Nárameč: Trnka – Votoupal, Horký, Sedláček (89. Pavelec), K. Nováček (77. Obůrka), Hrádek, Dvořák, Pažourek, T. Nováček, Molnár, Kozuň. Trenér Libor Švec.

Náměšť-Vícenice: Bartošek – Lampíř, J. Tržil, Čermák, Homola – Jonák (69. Preisner, 88. Matějek), Rubák, Durajka, Šimončič – Svoboda, Kašík. Trenér Petr Kylíšek ml.

Šebkovice – Dukovany 1:4 (0:1). Branky: 66. T. Kotačka – 25. Pislcajt, 56. Černý, 61. J. Fojtášek, 79. Jašek. V posledním domácím, a možná i existenčním zápase nezvládli domácí fotbalisté koncovku a hosté je potrestali v produktivitě. Šebkovicím tak nezbývá nic jiného, než čekat, jak se vyvine situace v posledním kole v divizi. Rozhodčí Masopust. ŽK: 3:2. Diváků 150.

Šebkovice: Klubal – Pecka, Busta, Říha, Netík, Kašpárek, T. Kotačka, Roupec, P. Kotačka, Dvořák, Karásek. Trenér Jiří Stoklas.

Dukovany: Marek Křišťál – Hrubeš, J. Fojtášek, Kunc, Prokeš, Sedláček, M. Fojtášek, Pislcajt, Černý, Horák, Jašek. Trenér Rostislav Štork.

Žďár B – Želetava 1:2 (0:0). Branky: 51. Sláma – 64. Michal Vrbka, 87. vlastní (Machatka). Favorit ze Žďáru začal dobře, ale první šance Henzla skončila na Tománkovi. Želetavský gólman pak byl hrdinou ve 22. minutě, kdy zlikvidoval penaltu Peňázovi. Pak se osmělili i hosté, ale branky padaly až po obrátce. V 51. minutě přehodil Tománka šikovně Sláma a domácí vedli. Náskok jim vydržel jen necelou čtvrthodinku, pak vyrobil fatální hrubici brankář Tománek, který pustil do branky lehkou střelu Michala Vrbky. Tři minuty před koncem rozhodl vlastní gól Machatky. Rozhodčí Krondráf. ŽK: 2:2. Diváků 50.

Želetava: Tománek – Vladeka, Martin Vrbka, Jičínský, Jakeš (77. T. Vrbka), Michal Vrbka, Simandl, Číhal, Vranka, Pacas, Viceník (61. Čurda). Trenér Aleš Pacas.