Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Napadaný sníh komplikuje chodcům průchod městem

24.01.2018

TŘEBÍČ (evu) - S nově napadaným sněhem vzešly určité nedostatky od firmy, která zajišťuje zimní údržbu. Posledních pět let zajišťovala tuto službu firma AVE. Obyvatelé města a radní měli k této firmě výhrady a nebyli spokojení se zimní údržbou. Radní se v minulém roce rozhodli vypsat nové výběrové řízení. Nejvýhodnější nabídku pro úklid jižní části a Karlova náměstí podala firma Klee, která toto výběrové řízení vyhrála.


Občané města si mohli všimnout neudržovaných chodníků i schodů. Například se jedná o schodiště pod gymnáziem mezi ulicí Bedřicha Václavka a Soukopova.

„Máme novou firmu, která letos dělá údržbu poprvé. Jsou určitě taková jednotlivá místa, kde oni ještě tu zkušenost nemají. Je dobře, když se to dozvíme. Upozorníme je na to, aby si na tato místa dávali pozor. Je to vlastně první letošní sníh,“ řekl starosta města Pavel Janata.

Přesto si radní novou firmu pochvalují. Tolik pracovníků na zajištění zimní údržby v ulicích ještě nepotkali. Jestliže budete chtít dát podnět na údržbu chodníků v zimních měsících, můžete se obrátit na vedoucího oddělení pana Kunsta nebo na městskou policii. Veškeré kontakty naleznete na webových stránkách Třebíče.

Autor: evu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk