Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Napřesrok začnou v Jemnici stavět

13.02.2020

JEMNICE (mach) - Město s pohnutou historií a poutavými památkami doslova na každém rohu přeje rozvoji. Dlouhodobě připravovaný projekt nové lokality, určené k individuální výstavbě rodinných domů Pod vodojemem, konečně finišuje.


V těchto dnech právě probíhá výběrové řízení na zhotovitele inženýrských sítí. „Nové stavební pozemky v lokalitě Pod vodojemem navazují na stávající novostavby. Celkově bylo k prodeji určeno dvacet osm pozemků o rozloze 950 až 1000 metrů,“ specifikoval jemnický starosta Miloň Slabý. V prvním kole se prodalo čtrnáct pozemků. V dubnu proběhne další kolo prodeje. „V prvním kole jsme očekávali větší zájem,“ podotkl starosta, který menší zájem stavebníků přisuzuje neúměrně dlouhé přípravě této lokality. „Dělalo se to snad deset let. Mnozí nevydrželi a postavili jinde nebo stejně jako já koupili a opravili starší dům.“

Cena za metr čtvereční je pevně daná. Na základě doporučení a znaleckého posudku se zastupitelé shodli na částce 650 korun. „Je to rozumná cena. Chceme podpořit rodinnou výstavbu. Aukce jsme nechtěli, obálková metoda je nekonečná a šponuje ceny. Dlouho jsme to chystali a teď chceme, aby se tam co nejdřív začalo stavět,“ uvedl Slabý. Aukce přichází na řadu teprve v případě, že se sejde vícero zájemců o jeden pozemek. „Máme zkušenost z prvního kola prodeje, že ani toto cenu nijak výrazně nenavýší. Zájemci jsou rozumní a cena se zvýšila maximálně o pár tisíc,“ dodává. Kupní smlouvy jsou postavené tak, aby nebyl dán prostor spekulantům. Majitelé pozemků musí mít postaveno do pěti let a bez vědomí města nesmí pozemek pod hrozbou pokuty prodat.

Pokud vše proběhne hladce, lokalita bude zasíťována do závěru letošního roku. Majitelé pozemků by tak mohli za rok na jaře začít stavět. Zatím mají dostatek času pro vyřízení stavebního povolení, projektové dokumentace a dalších úředních náležitostí.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk