Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Našimi výkony diváky do hry nevtahujeme, a to je špatně, říká Karel Čapek

08.10.2015

Třebíč - Další změny se dějí v kád- ru Horácké Slavie Třebíč. Tým pravděpodobně brzy opustí útočník Tomáš Svoboda. Pokud se nevrátí do mateřské Komety, mluví se o jeho odchodu do jiného klubu. Naopak klub již opustil brněnský brankář Lukáš Klimeš.


Ten už chyběl v zápisu o utkání s Havířovem. Účinkování v Horácké Slavii totiž definitivně ukončil. „Kometa si ho stáhla, protože nebyla spokojená s tím, jak moc je zapojen do hry a dala ho do Přerova. Nic dalšího v tom není, další hráči zůstanou tak, jak to bude možné,“ řekl generální manažer třebíčského týmu Karel Čapek. „Bylo to pro nás trochu překvapení, protože Kometa si Klimeše stáhla ve chvíli, kdy se začal dostávat do sestavy. Ale je to jejich právo, měli pocit, že je málo vytížený, a tak vyšli vstříc Přerovu a my to respektovali.“ V jeho dresu ale na úvod Klimeš moc nezazářil, když v Benátkách nad Jizerou inkasoval čtyři branky a v polovině zápasu pustil do branky Slováka.

Karel Čapek si je dobře vědom toho, že Kometa se některých hráčů, konkrétně Petra Tenkráta, zbavuje. „Asi bude složitější, abychom sem dostali jiné hráče v dobré sportovní formě.“ Přesto se mu podařilo dojednat střídavý start gólmana Martina Faltra. „To, že jsme se dohodli na Faltrovi, bylo důležité, protože máme pojistku v případě, že by se něco dalšího semlelo. Věřím ale, že v trojici Vejmelka, Falter a Svoboda bychom to mohli zvládnout,“ věří generální manažer.

Jeho tým ale zápas s Havířovem nezvládl, a to Karla Čapka rozzlobilo. „Problém není v gólmanech, ale v tom, že nebruslíme a hokej se vestoje hrát nedá. To je celý problém. My potřebujeme bruslit a strhnout diváky, ale my čekáme, kdo to rozjede první. Tohle si musí trenéři s hráči vyříkat tak, abychom předváděli trošku jiný hokej a na domácí půdě vtáhli diváky do hry. Zatím je našimi výkony do hry nevtahujeme, což mě mrzí. To je špatně!“

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk