Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Obránce Karel Nedbal se trenérům uvedl dobrým výkonem, zápas ale bohužel s vykloubeným ramenem nedohrál.
(foto: Martin Mutl)

Nedbal se na úvod smolně zranil

24.08.2017

Třebíč - V komorní atmosféře se hrálo šesté přípravné střetnutí hokejové Horácké Slavie Třebíč. V něm svěřenci trenéra Martina Sobotky zcela jasně přehráli 5:0 druholigový Šumperk. V sestavě se objevili i tři noví hráči, kteří by mohli třebíčský tým posílit. Všichni měli hrát i včerejší zápas se Vsetínem, jenomže Nedbalovi plány zhatilo nepříjemné zranění.


Třiadvacetiletý útočník Jan Veselý začínal s hokejem v Pardubicích, kde poprvé nakoukl i do nejvyšší soutěže dospělých. Největší porci extraligových zápasů odehrál v sezóně 2014/2015 v pražské Slavii, o rok později se přestěhoval do druholigového Kolína a vloni posbíral 11 startů v extraligovém Hradci Králové a 34 zápasů v prvoligových Litoměřicích. V nich dal 10 gólů, ke kterým přidal 8 asistencí. „Honzu jsem viděl hrát za Litoměřice a Kolín a já věřím, že nám ukáže, že do našeho mužstva patří. Je to velký silový hráč s dobrou střelou, který se nám určitě bude hodit před branku. Musí ale dokázat, že pro nás bude posilou,“ říká Martin Sobotka na adresu Jana Veselého.

Devatenáctiletý obránce Lukáš Spurný je hráčem Olomouce, kde vystřídal všechny mládežnické soutěže. Vloni odehrál v juniorce 40 zápasů, ve kterých posbíral 15 bodů za 7 gólů a 8 přihrávek. „Lukáš je hráč Olomouce, o kterém toho moc nevíme. Ale pokud nás přesvědčí, rádi ho v týmu uvítáme,“ přiznává třebíčský kouč.

Třetí případnou posilou by mohl být jednadvacetiletý obránce Karel Nedbal, který z mládežnických soutěží v Mladé Boleslavi odešel do Pardubic, kde vloni v prvním týmu odehrál 34 duelů, ve kterých získal 5 bodů za 1 gól a 4 asistence. Dalších 10 utkání odehrál v druholigovém Kolíně. „Karel má dobrou střelu, a pokud by tady zůstal, mohl by se hodit i do přesilovek. Má odehraných několik zápasů v extralize, takže věřím, že i on by nám mohl pomoci,“ říká Sobotka.

Jenomže právě Nedbal si v úterním duelu s Šumperkem vybral kupu smůly. Po jednom ze soubojů si totiž vykloubil rameno a sanitkou putoval do nemocnice. Jeho léčení si vyžádá zhruba šest týdnů. „Nedbal nám ukázal, že by pro nás byl přínosem, ale nepříjemně se zranil a šest týdnů bude mimo. To byla černá kaňka na zápase, ale i to se v hokeji bohužel stává,“ smutnil asistent Jaroslav Barvíř.

Na další hráče se v Třebíči čeká. Přijít by měli z partnerské Komety Brno, ale nikdo neví, kdy to bude. I kvůli tomu se odkládá plánované zúžení kádru. „Musíme všechno přizpůsobit tomu, jak se bude situace vyvíjet v Brně. Takže pokud budeme něco vědět, musíme s chladnou hlavou situaci vyřešit a kádr zúžit. Hlavně to musíme udělat tak, aby to bylo ku prospěchu Horácké Slavie,“ doplňuje Martin Sobotka.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk