Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Součástí prohlídky bylo vystoupení třebíčského souboru Bajdyš.
(foto: Milan Noha)

Nejlepší bábovku upekly šesťačky

07.10.2010

Jaroměřice nad Rokytnou - Na sklonku sezóny se na jaroměřickém zámku konalo Ořechobraní, sympatická akce, jejímž účelem bylo pozvat návštěvníky na prohlídku podzimně vyzdobených interiérů a inspirovat je třeba k vytvoření podobných domácích aranžmá.


Na stolech bylo v mísách ovoce, ve vázách podzimní květiny či větvičky šípků. Součástí prohlídky bylo vystoupení třebíčského souboru Bajdyš, kterému hojná návštěva tleskala v Sále předků.

Hosté mohli ochutnat ořechovku, koupit si například ořechy v karamelu nebo obdivovat ořechové bábovky, kterých se do soutěžního klání o tu nejlepší a nejkrásnější sešlo šestnáct. Porota složená ze zástupců školní jídelny, Hotelové školy Třebíč, zámku, městského úřadu a VZP rozhodla takto: zvláštní uznání získaly bábovky, které pekl tým děvčat Pavla Fejtová, Hana Růžičková, Pavlína Pekárková a dále Kamila Kračmarová. Všechny čtyři ze 6.A ZŠ Otokara Březiny Jaroměřice. Děvčata si v pátek pospíšila ze školy, upekla bábovky a do uzávěrky je stihla přinést na zámek přihlásit do soutěže. Celkově pak vyhrála dobrota paní Jany Kopečkové, na druhém místě skončila ořechová sladkost Petry Součkové a na třetím místě se umístila bábovka pana Jana Veselého, což dokazuje, že i muž může být dobrý cukrář.

Těšme se, čím nás jaroměřické Ořechobraní překvapí napřesrok.

Autor: Milan Noha
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk