Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nejpozději na podzim se začne pracovat na nové silnici

27.02.2014

TŘEBÍČ (kv) - Nepříjemné zatáčky silnice na Pocoucov nejpozději za rok zmizí. Kraj dal konečně zelenou rekonstrukci silnice z Třebíče (Rafaelova ulice) do Pocoucova. Zaznělo to na tiskové konferenci, které se ve středu 26. února zúčastnil na třebíčské radnici i náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.


„Jestli všechno dobře dopadne, tak by se letos možná mohla zahájit stavba. Minimálně bychom chtěli vybrat stavební firmu tak, aby se na podzim letošního roku mohly udělat všechny doprovodné stavby včetně přeložek sítí,“ uvedl k rekonstrukci náměstek Joukl.

Projekt narovnání silnice byl několikrát na spadnutí, hovoří se o něm minimálně od roku 2003, kdy se začalo s velkými stavebními úpravami na komunikaci II/360, která představuje hlavní napojení Třebíče na dálnici D1 u Velkého Meziříčí.

V uplynulých letech se řešil například odkup pozemků nebo nutná povolení. Projekt byl k realizaci kompletně přichystán už v roce 2011. Kraj ale investovat odmítl. Nevyslyšena zůstala i jeho nabídka, ať se na realizaci z padesáti procent podílí město. „Mluvíme-li o polovině nákladů, tak jde o téměř deset procent rozpočtu města. A to nepřipadá v úvahu,“ podotkla tehdy místostarostka Třebíče Marie Černá. Aktuální výsledky jednání a fakt, že Kraj Vysočina může na stavbu použít volné peníze z evropských fondů, budou snad zárukou úspěšné realizace „vrabce v hrsti“, jak Marie Černá narovnání silnice před dvěma lety označila. Pocoucovští by ale jistě stáli víc o „holuba na střeše“, tedy o obchvat, který by jejich obec zbavil masivní tranzitní dopravy.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk