Divizní fotbalisté Třebíče (v červeném obránce Jan Pecka) nad Bzencem na svém hřišti vedli, nakonec
(foto: mm)

Někteří hráči hrají tři zápasy za víkend, a to je moc

30.05.2018

Třebíč - Horácký fotbalový klub Třebíč nedotáhl do vítězného konce další slibně rozehrané utkání. Po prvním poločase duelu 27. kola Moravskoslezské divizní skupiny D vedl nad Bzencem 2:1, ale ve druhém poločase hosté výsledek otočili. Bod za remízu nakonec zachraňoval až v nastaveném čase Florián.

První brankovou příležitost si vytvořili domácí v 7. minutě, když Krula trefil břevno hostující branky. Vedení se ale ujali hosté, když po rohovém kopu v 12. minutě nechala domácí obrana na zadní tyči úplně osamoceného Kasalu, který hlavou pohodlně skóroval. Třebíč vyrovnala ve 33. minutě, když Krula z přímého volného kopu přesně umístěnou střelou přes zeď k tyči překonal Maňáka v brance hostí. Následně poslal Třebíč do vedení Bence, který překonal bzeneckého Maňáka přesně mířenou přízemní střelou k tyči.

Ve druhém poločase Bzenec získal více ze hry a 78. a 85. minutě otočil výsledek na 3:2 ve svůj prospěch. Nejprve Hubr přízemní střelou na zadní tyč nedal Rychetskému v brance domácích žádnou šanci a následně poslal hosty do vedení Šmahaj tvrdou střelou pod břevno z přímého volného kopu. V závěru utkání se domácí vytvořili tlak na hostující branku a již v nastaveném čase Florián vyrovnal na konečných 3:3.

„Za první poločas můžu být spokojen, ale musím říct, že za to, že nevyhrajeme, si můžeme trochu sami. Někteří hráči hráli třetí zápas ve dvou dnech, a to je strašně moc. Projevilo se to ve druhém poločase, kdy nám docházely síly. Pokud bychom hráli tak, jak v prvním poločase, věřím tomu, že bychom to vítězství uhájili a možná vyhráli i vyšším rozdílem. Nabízely se nám tam brejkové situace,“ kroutil hlavou nad vytížeností některých hráčů trenér Petr Vašíček. Radim Bence, Adam Suchna a Adam Macek totiž nastoupili v sobotu za dorost a odpoledne i za juniorku, k tomu museli být k dispozici i v nedělním divizním duelu s Bzencem.

Navíc ve druhé půli musel ze hry útočník Krula, který se v prvním poločase pěknou střelou z přímého kopu postaral o vyrovnání. „Filip měl celý týden zdravotní problémy, takže si ve druhé půli řekl, že už toho má dost. Navíc hosté ve druhé půli dobře zareagovali, vytáhli z obrany Šmahaje a jeho zkušenosti na nás platily. Rozdával míče, jak potřeboval a hosté z toho skórovali,“ řekl k nedělnímu duelu trenér Vašíček.

V příštím, 28. kole Moravskoslezské divizní skupin D se HFK Třebíč představí na hřišti Vrchoviny, která se netají touhou postoupit do třetí ligy. Zápas se hraje v neděli 3. června od 17.00 hodin.