Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Babysense hlídá i malého Luboše Vrtala
(foto: Petr Chňoupek)

Nemocnice Třebíč přijala vítaný dar

10.03.2011

Třebíč - Zástupkyně Nadace Křižovatka předaly ve čtvrtek dětskému oddělení třebíčské nemocnice 17 přístrojů Babysense II (lidově chůviček), které slouží k monitorování (kontrole) dechu novorozenců.


„Jsme vděční za každý dar a za tento zvlášť. Obdrželi jsme zařízení v hodnotě 49.300,- Kč, 12 monitorů sponzorsky uhradila Česká pošta, s.p., a 5 zasponzorovala Jihomoravská plynárenská, a.s. Díky tomu můžeme vyměnit ty, u nichž skončila záruka, a zároveň nasadit nové. Využíváme je hlavně na jednotkách intenzivní péče a u všech dětí s různými, například adaptačními obtížemi,“ uvedla primářka dětského oddělení MUDr. Alena Holubová.

„Z Nadace Křižovatka máme k dispozici i chůvičky k zapůjčení maminkám domů na minimální dobu půl roku,“ dodává. „Momentálně je půjčených 40 monitorů, budou-li maminky chtít, zařídíme jich tolik, kolik je potřeba. Ještě se nestalo, abychom někoho neuspokojili,“ vysvětlila vrchní sestra Jolana Mašterová.

Pomáhají a ...

...chrání, to ví o Policii ČR každý. Právě v pondělí 7. března pomohli policisté z Obvodního oddělení PČR Třebíč zcela nezištně těm nejmenším. Vybrali mezi sebou 10 000,- Kč a zakoupili dětskému oddělení nemocnice lůžkoviny a povlečení do postýlek. Navázali tak na rok 2009, kdy stejnou částkou přispěli na zakoupení odběrového křesla.

Autor: Milan Noha
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk