Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nohejbalový okres s novinkami

19.05.2014

Třebíčsko (ms) - Pod vedením pozměněného výkonného výboru byl zahájen nový, již 14. ročník Okresního přeboru Třebíčska v nohejbale družstev, který bude provázet několik významných organizačních změn. Nejkvalitnější skupina A, v níž bojují družstva o titul okresního přeborníka, byla rozšířena na šest družstev (družstvo Jaroměřic ukončilo činnost, ale ze skupiny B postoupila družstva Bransouz a Římských loupáků).


Dalšími oslabenými budou loňský finalista Vladislav, za který nebude moci startovat Michal Krajl a třetí v loňském pořadí Pitevna Stařeč se bude muset obejít bez Pavla Širokého. Přestože obhájce titulu stále disponuje silným kádrem hráčů jako Marek Bláha, Marek Kuchařík, Aleš Novák, Milan Římovský a David a Vít Švaříčkovi, čeká ho v letošním ročníku velmi složitá obhajoba titulu. Kvalita ostatních družstev se velice vyrovnala, Pitevna Stařeč v čele se stále výborným Pavlem Nestrojilem bude posílena dlouholetou oporou Stanislavem Mafkem, který se po roční pauze zřejmě vrátí zpět do okresní soutěže. Všechny tyto skutečnosti předznamenávají velmi zajímavý a vyrovnaný průběh letošního ročníku, který se bude hrát stejně jako v předchozích ročnících systémem jarních utkání ve skupině dvoukolově každý s každým a družstva na 1. – 4.místě postoupí do podzimního play-off a zbývající dvě družstva budou bojovat o udržení ve skupině, resp. o sestup do skupiny B.

Počet družstev ve skupině B se letos sice sníží na osm, když dvě družstva postoupila do vyšší skupiny a svoji činnost v této skupině ukončila družstva Obůrka Třebíč, Domky Třebíč, Lesůňky a Sokol Třebíč C. Do soutěže se však přihlásila dvě nová družstva a co je na tom zejména potěšující, je skutečnost, že se jedná o družstva nových mladých hráčů z Vladislavi a ze Starče, kteří vytvořili zálohy pro své zatím kvalitnější kolegy ve skupině A. Spolu s těmito nováčky v soutěži budou o postup do skupiny A letos bojovat družstva TJ BOPO Třebíč, největší favorit skupiny, TJ BOPO Třebíč Nadměrné boty, NS Petrovice, Zlatomlýn Opatov a Budíkovice. Družstva se utkají dvoukolovým systémem každý s každým o konečné pořadí, přičemž vítěz skupiny B postoupí do skupiny A.

Poslední významnou a rovněž potěšující změnou letošního ročníku je založení skupiny C pro čtyřčlenná družstva, do které se přihlásilo 5 družstev, čímž se letošní ročník soutěže stal rekordním co do počtu přihlášených družstev. Tato skupina byla založena pro družstva, ve kterých není k dispozici dostatečný počet hráčů, ale minimálně 4 hráči v každém takovém družstvu jsou. Tato myšlenka se setkala s kladným ohlasem, a tak budeme moci v letošním prvním ročníku této skupiny vidět družstva, která se již dříve zúčastňovala základní soutěže – Obůrka Třebíč, Poušov, Slavíčky a TJ Sokol Třebíč C a tyto navrátivší se družstva doplnila záloha Petrovice B.

Autor: ms
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk