Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Takový obyčejný ošuntělý panelák.
(foto: Vendula Krausová)

Nový domov pro ženy a děti má svůj pozemek, teď potřebuje peníze

10.11.2011

Třebíč - Za poliklinikou na Vltavínské ulici by mohlo vyrůst nové zařízení Oblastní charity Třebíč. Město darovalo Charitě pozemek a na ní teď je sehnat potřebných více než čtyřicet milionů korun na jeho výstavbu. „Možností, odkud získat peníze, je víc. Všechny samozřejmě budeme prověřovat a budeme se je snažit využít. Ale teď nedokážu říct, kdy peníze získáme a už vůbec ne, kdy budeme dům kolaudovat,“ přiznává ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek.


tverečních by mohl vzniknout nový domov pro matky s dětmi, ale také bydlení, které dosud v sociální síti Třebíčska výrazně chybělo, totiž domov pro ženy bez dětí. Dlouhá léta už v Třebíči funguje azylový dům pro muže, na ženy bez dětí se dosud nemyslelo. „Máme projednáno se sociálním odborem města i kraje, že o tuto službu je opravdu zájem. Takže s tím v projektu počítáme,“ říká Petr Jašek.

V novostavbě by měla vzniknout bytová jednotka pro krizové situace i samostatné prostory pro Středisko rané péče, které poskytuje služby postiženým dětem a jejich rodinám. Momentálně sídlí na ulici Generála Sochora, kde má k dispozici jedinou místnost. „To už při stávající kapacitě služby naprosto nedostačuje. Středisko pečuje o čtyřicet rodin, organizuje odpolední setkání a podobně. Takže i pro tuto službu by byla nová budova hodně podstatná,“ myslí si ředitel Jašek.

Samotný domov pro matky s dětmi bude mít čtrnáct bytových jednotek, garsonek s kuchyňským koutem a sociálním zařízením. Do nové budovy by se měl přestěhovat Domov pro matky s dětmi, který dnes Charita provozuje v pronajatých prostorách na ulici Manželů Curieových.

Na nový domov je vypracovaná projektová dokumentace a je podaný návrh na vydání územního rozhodnutí.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk