Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nuclears vedou bez ztráty nadstavbu o udržení extraligy

28.06.2019

Třebíč - Baseballisté Třebíče za sebou mají první polovinu nadstavbové části nejvyšší soutěže, ve které zatím neztratili ani jeden zápas a s šesti výhrami jsou na čele tabulky. Sérii proti extraligovým týmům uzavřeli o víkendu dvojutkáním s Olympií Blansko. Ve večerním zápase na půdě soupeře sice hráči Nuclears nejdříve prohrávali, přesto dokázali výsledek otočit a udržet vedení až do konce.


Před domácím publikem na třebíčské Hvězdě dominoval na nadhozu Američan Jose Flores ve službách Nuclears, který nadělil pálkařům soupeře hned jedenáct strikeoutů. Poslední směnu úspěšně odházel Robin Vávra, který nedovolil soupeři jediný odpal. Tento mladý odchovanec Třebíče byl i jednou z hlavních postav domácího týmu v útoku, kde si připsal hned pět stažených bodů a sám přidal jeden doběh. K dalším bodům přispěli svými odpaly David Sklenář a Tomáš Chadim. Výbornou formu na pálce ukázali i Martin Pernička, Kamil Pejchal a Marek Krejčiřík.

Část zápasu, ve kterém Třebíč porazila Blansko 8:0, sledoval i olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa v ledním hokeji Milan Hnilička. Ten se ve funkci vládního zmocněnce pro sport a poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky účastnil společně s poslankyní Ing. Monikou Obornou a zástupci Kraje Vysočina a města Třebíče návštěvy vybraných třebíčských sportovišť. Milan Hnilička si dokonce na chvíli zahrál i baseball s mladými nadějemi Nuclears do sedmi let. Na první metě ukázal, že mu to jde s baseballovou rukavicí stejně dobře, jako s brankářskou lapačkou.

Odehraných šest zápasů, ze kterých vyšli Třebíčští stoprocentně úspěšní, muselo udělat radost trenérovi Janu Gregorovi. „Samozřejmě, že jsem stoprocentně spokojený, protože jsme i poslední zápasy s Blanskem, které je v nadstavbě asi nejlepším soupeřem, zvládli bez větších problémů. V prvním zápase jsme vedli 4:1 a jen díky ztrátě koncentrace v závěru to skončilo 4:3. Ve druhém zápase jsme pak nenechali Blansko uhrát ani jeden bod a po excelentním výkonu jsme vyhráli 8:0,“ říká kouč Jan Gregor, který měl před posledními duely před soutěžní pauzou, problémy se sestavou. „Mirek Křivánek má problémy se zády, Michala Křivánka trápí bolavé koleno a Ivan Hamža má v koleni jakýsi výrůstek, který ho limituje v pohybu a po sezóně ho čeká operace. A Jan Urbánek byl na antibio- tikách,“ jmenuje ztráty Gregor, který se v nadstavbové části musí obejít bez nejlepšího nadhazovače klubu Lukáše Hloucha. „Lukáše jsme uvolnili na hostování do brněnských Draků, přesto jsme zatím v nadstavbě neprohráli. Pokud bych si nebyl jistý, že to bez něj zvládneme, nikdy bychom ho nepustili,“ říká třebíčský kouč s tím, že by o jednoho z největších současných českých talentů nerad přišel. „Samozřejmě, že se může stát, že Lukáš bude chtít v Brně zůstat, ale to je pak otázka jednání s ním a mezi kluby. Já osobně bych samozřejmě nebyl rád, protože Lukáš u nás má skvělý servis.“

Před zbývajícími osmi zápasy nadstavby o udržení extraligy má Jan Gregor jasný cíl. „Zbytek sezóny si chceme užívat a v pohodě ho dohrát. Jsme už zachráněni, vytyčili jsme si cíl neprohrát ani jeden zápas.“

Před muži Nuclears je poslední část nadstavby, ve které se postupně utkají se čtyřmi nejlepšími týmy první ligy. Nejdříve vyjedou k dvojutkání na hřiště Sokola Hluboká a před domácím publikem Na Hvězdě v Třebíči se představí v sobotu 13. července 2019 od 16.00 hodin proti týmu SaBaT Praha. Stejný soupeř čeká baseballisty Třebíče také v semifinále Českého baseballového poháru, které se odehraje ve středu 19. června 2019 v Praze.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk