Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nuclears si v neděli napravili reputaci

23.08.2012

Třebíč - Baseballový tým Třebíč Nuclears vstoupil po dlouhých dvanácti letech do čtvrtfinále play-off Českomoravské ligy. V duelu na tři vítězství změřila o víkendu dvakrát síly s pražskými SaBat. Zatímco sobotní úvodní zápas série třebíčskému týmu vůbec nevyšel, v neděli se hrstka diváků mohla těšit z výhry a vyrovnání série. „Diváci viděli dvě naprosto rozdílná utkání, jako den a noc - v prvním dominoval soupeřův nadhazovač a ve druhém náš útok,“ shrnul víkendové pocity do jené věty hrající manažer klubu Pavel Jozek.


Třebíč Nuclears ? SaBaT Praha 0:10. Úvodní duel ovládl nadhazovač pražského týmu. Naopak domácím se nedařilo na pálce, v poli, ani na nadhazovacím kopci, a tak se diváci protrápili k rozdílové porážce 0:10. „První utkání bylo jednoznačně pod vedením nadhazovače soupeře. Během sedmi směn nedovolil hráčům Nuclears skórovat. Kromě dvou směn vždy ukončil náš útok třemi rychlými auty. Hráči si proti silnému nadhazovači ani neťukli a soupeř postupně přidával body až na konečných 0:10 v sedmé směně,“ zhodnotil duel jeden z těch, kteří se na straně domácích na nadhozu objevili Pavel Jozek.

Třebíč Nuclears ? SaBaT Praha 17:5. Druhý duel byl ale naprosto odlišný. Hosté šli sice brzy do dvoubodového vedení, ale to Třebíčští nejen smazali, ale nakonec zápas s přehledem dovedli do vítězného konce. Na nadhozu se navíc dařilo Michalu Prušovi. „Ve druhém utkání, které odházel celé výborně Michal Pruša, soupeř opět skóroval hned v první směně. Tentokrát jsme ale nic neponechali náhodě a hned od druhé směny jsme zaútočili a tlačili jsme po celé utkání. Největší tlak přišel v závěru utkání, kdy jsme získali v sedmé směně pět bodů po sérii hitů a v osmé směně opět pět bodů. Ivan Hamža ukončil utkání tříbodovým homerunem na konečný stav 17:5,“ komentoval druhý duel Jozek.

Další zápasy čtvrtfinále se hrají v sobotu 25. a v neděli 26. srpna 2012 v Praze na SaBaT.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk