Ani jeden gól nepadl v duelu 25. kola Moravskoslezské divizní skupiny D, ve kterém poslední HFK Třebíč (v červených dresech) hostil na svém hřišti třetí Šumperk.
(foto: Martin Mutl)

Nudný zápas branku nepřinesl

15.05.2018

Třebíč - Tristních padesát lidí vidělo duel 25. kola divizní skupiny D, ve kterém Horácký fotbalový klub Třebíč hostil na svém hřišti třetí tým tabulky z Šumperka. Ten přijel do Třebíče spíš na výlet. Doma nechal hned šestici hráčů a na hřišti působil dojmem, že se mu na hřišti poslední Třebíče nemůže vůbec nic stát. A tak se zrodila hodně nudná bezbranková remíza.

Třebíčskému trenérovi Petru Vašíčkovi chyběli všichni cizinci, kteří kvůli končícím vízům museli odcestovat do rodných vlastí. „S tím se nedá nic dělat, ale takhleta sestava v zimě několikrát hrála, takže jsme se jen vrátili k tomu, co jsme měli. Ale až na pár výjimek, které nás trápí po celou dobu, jako je důraz při standardních situacích, to myslím celkem fungovalo,“ řekl trenér Petr Vašíček.

Bezkrevný fotbal se hrál hned od první minuty, kdy se oba celky seznamovaly spíše v okolí středového kruhu. Pak postupně převzali iniciativu hosté, jenomže jejich akce končily na hranici velkého vápna. Když už se k zakončení hlavou dostali, míč skončil vysoko nad. Pak se osmělil i domácí Bence, ale jeho střele gólové parametry chyběly. Největší šanci první půle měli hosté po standardní situaci Rozsívala, Rychetský si ale se střelou poradil a míč vyrazil do bezpečí. Stejný hráč Šumperka měl do přestávky šanci ještě dvakrát, s ukazatelem stavu ale nepohnul, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ani druhá půle hrstku nejvěrnějších fotbalových fanoušků příliš nepobavila. Rozsíval míč za Rychetského dostal, ale radost hostům zkazil ofsajd. Ve zbytku zápasu měli míč častěji na kopačkách hosté, ale jejich převaha byla spíše platonická. Trestat tak mohli z brejků domácí. Macek vybídl ke skórování Krulu, ale Kreizl se snad poprvé v zápase musel zapotit. Poslední šanci sotva průměrného duelu měl šumperský Horák, jeho hlavička ale mezi třemi tyčemi neskončila.

„Myslím, že nás Šumperk podcenil, což nám samozřejmě vyhovovalo. „Hráli jsme to, co nám soupeř dovolil, ale trošku mě mrzí, že když jsme si řekli, že chceme hrát trochu přímočařejší fotbal, kluci stále nechápou, že to je styl, kterým musíme hrát. Ve druhé půli, kdy soupeř trochu odcházel, jsme se k tomu snažili vrátit a vytvořili si dvě šance, které jsme ale bohužel nedali,“ řekl k utkání kouč Petr Vašíček. Bod za remízu sice bídnou pozici třebíčského týmu na chvostu divizní tabulky nijak neřeší, přesto trenér našel pozitivum. „Nejsem hloupý zajíc a vidím realitu, ale v dané situaci je pro povzbuzení těch kluků bod s třetím týmem tabulky dobrý.“

Už dnes se třebíčští fotbalisté znovu představí na svém hřišti, když v dohrávce 16. kola přivítají druhý Žďár nad Sázavou. Trenér Vašíček ale bude po odchodu cizinců řešit problém s hráči. „Vysokoškoláci nám odjeli, a pokud by se někdo zranil, máme problém s hráči.“ Zápas začíná na hřišti za nemocnicí v sedmnáct hodin.

15. Třebíč 23 1 6 16 19:61 9

Ostatní výsledky 25. kola: Havlíčkův Brod – Žďár 0:4, Blansko – Břeclav 1:2, Rosice – Polná 5:1, Stará Říše – Bzenec 0:2, Ždírec – Strání 1:0, Tasovice – Vrchovina 1:3.

Autor: Martin Mutl