Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nulová tolerance pro drogy! Policie zpřísní kontroly

22.06.2015

TŘEBÍČSKO - Policisté se stále častěji setkávají s řidiči, kteří řídí motorová vozidla pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Bohužel v posledních dnech těch, kteří usedají za volant pod vlivem drog, přibývá. Drogy jsou samy o sobě velkým společenským problémem, kterému propadá stále více především mladých lidí, ale za volantem vozidla se stávají nebezpečnými i pro ostatní účastníky silničního provozu.


Ve středu 17. června odpoledne zastavili policisté v Jemnici třiatřicetiletého muže, který se na jejich výzvu dobrovolně podrobil orientačnímu testu na přítomnost drog. Pozitivní zkouška potvrdila u řidiče požití metamfetaminu (pervitin). „Řidič osobního vozidla Citroen hlídce přiznal, že si opravdu předešlý den vzal drogu, odmítl však lékařské vyšetření, spojené s odběrem krve a moči. Neukázněnému řidiči, který se tak svým jednáním dopustil hned dvou přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ uvedla Pavla Císařová z Krajského ředitelství Policie České republiky.

V Moravských Budějovicích ve čtvrtek odpoledne na silnici I/38 kontrolovali policisté jednačtyřicetiletou řidičku, která řídila též pod vlivem pervitinu osobní motorové vozidlo. Se svoji Hondou Jazz mířila z Prahy do Znojma. „Když orientační test na drogy vykázal přítomnost metamfetaminu, uvedla řidička policistům, že si předešlý den „šňupla dvě lajny.“ Také v tomto případě byla uživatelka pervitinu hlídkou vyzvána, aby se podrobila lékařskému vyšetření, což bezdůvodně odmítla. Řidička odevzdala policejní hlídce řidičský průkaz a ve správním řízení jí hrozí pokuta ve výši 25 000 až 50 000 korun za současného uložení zákazu řízení,“ popsala případ Císařová.

Policisté připomínají řidičům stále platnou legislativu, která hovoří o nulové toleranci alkoholu v krvi řidičů. „Protiprávního jednání se dopouští každý, kdo se rozhodne řídit vozidlo či bicykl bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo pod jeho vlivem. To samé platí v případě řízení a užívání omamných a psychotropních látek a jedů. Hříšníci svoji nezodpovědností a lehkomyslností ohrožují nejen sami sebe, ale především zdraví a život ostatních účastníků silničního provozu. Řidiči mohou počítat s tím, že v období letních prázdnin budou policejní kontroly řidičů ještě četnější,“ dodala Pavla Císařová.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk