Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Obchvat snad už za šest let

11.07.2019

VLADISLAV (pch) - Ještě před nedávnem to vypadalo, že obchvat Vladislavi je jen utopie a zbožné přání. Teď se ovšem situace mění a když všechno dobře půjde, mohlo by se začít stavět už za šest let. Ministerstvo už rozhodlo, že bude zahájena příprava stavby, a to nejen obchvatu Vladislavi, ale i přeložky silnice I. třídy Třebíč - Vladislav.


Investice do této stavby bude obrovská. Na přeložku se odhaduje částka kolem sedmi set milionů korun, cena samotného obchvatu pak určitě přesáhne jednu miliardu korun.

Teď v první fázi musí dojít ke změnám v územním plánu a také k posouzení vlivů na životní prostředí. Oprava silnice začne už hned na konci Třebíče a nebude to jen takové to záplatování, jak jsme zvyklí. Silnice trochu změní směr, ale hlavně bude širší. Stavba pak zasáhne i do některých nemovitostí v těsné blízkosti současné silnice. Jednou z nich je i dům současného starosty Vladislavi Jana Havleny. Samotný obchvat pak povede severně od obce.

„Mám radost, že se projekt Vladislav-Třebíč dotáhl do konce. Před rokem jsem tento silniční úsek řešila společně se zástupci Regio 2020 u ministra dopravy Dana Ťoka. Ministrovi jsme také tehdy předali memorandum starostů okolních obcí k silničnímu úseku Vladislav-Třebíč. Posléze jsme také absolvovali důležité setkání a konzultace s dalšími lidmi z ministerstva dopravy. Jsem ráda, že se podařilo vše dotáhnout. Prakticky denně jsem jezdila a dodnes jezdím na úseku Vladislav-Třebíč a rozhodnutí centrální komise Ministerstva dopravy o zahájení přípravy projektů I/23, Vladislav, obchvat a I/23, Třebíč-Vladislav, přeložka je pro mě skvělá zpráva, že dobrá věc se podařila a naše společné úsilí mělo význam,“ okomentovala rozhodnutí ministerstva poslankyně Monika Oborná.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk