Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Oční oddělení uvolní místo léčebně

18.07.2013

Třebíč - Zřizovatel Nemocnice Třebíč, Krajský úřad Kraje Vysočina, zveřejnil další záměr, který nemocnice má se svou budovou na Družstevní ulici. Prázdná a připravená k případnému prodeji nezůstane.


V budově je v současnosti umístěno oční oddělení, včetně zákrokového sálu a ambulancí, a také dvě stanice léčebny dlouhodobě nemocných. Další dvě patra slouží jako ubytovna pro zaměstnance nemocnice.

Přímo do areálu nemocnice na Purkyňově náměstí se má podle předloženého záměru přestěhovat pouze oční oddělení. Uvolněné prostory zaplní rozšířená stanice LDN a provoz sociálních lůžek, které může provozovat přímo nemocnice nebo jiné zařízení formou pronájmu.

Budova z roku 1984 ale potřebuje alespoň nejnutnější opravy. Podle informací nemocnice jsou v havarijním stavu především netěsnící okna, do budovy navíc střechou zatéká. Investice, které by byly nutné na opravu střechy a zateplení pláště budovy, se pohybují okolo 13,5 milionu korun. Nemocnice momentálně řeší možnost získat na tuto investiční akci dotaci z Operačního programu Životní prostředí.

Nové vedení nemocnice dál pracuje na snižování nutných výdajů. Souvisí s tím i snížení počtu zaměstnanců především v nelékařských, administrativních oborech. Například poplatky už by neměly být placeny u zaměstnanců recepce, ale pomocí dvou automatů. Na jejich nákup nemocnice po kraji požadovala asi 106 tisíc korun, dalších asi 79 tisíc korun chtěla na nákup měniček bankovek na mince. Rada kraje peníze neuvolnila s tím, že v nedávné době už nemocnici poskytla mnohamilionovou půjčku a dotaci. Peníze mají být použity právě na řešení aktuálních finančních problémů nemocnice.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk