Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Odjezdy autobusů svítí zatím jen v dopravních halách

30.04.2014

TŘEBÍČ (kv) - Moderní informační zařízení mělo usnadnit cestování městskou hromadnou dopravou už na konci loňského roku. Tehdy byl stanoven první termín instalace elektronických označníků autobusových zastávek, které zobrazují informace o odjezdu dané linky, cílové stanici, čas odjezdu a případně zpoždění.


Termín instalace se několikrát odsouval. Důvodem byly mimo jiné problémy na straně dodavatelů zařízení. Samotné zařízení pořizuje dopravce, zatímco město Třebíč na své náklady připravilo nutnou elektroinstalaci. Při posledním jednání dopravce slíbil, že k instalaci označníků dojde nejpozději 30. dubna.

Ve středu dopoledne jsme ale našli zastávky ve stejném stavu, v jakém jsou už několik měsíců. Ze země trčely elektrické kabely, které nechalo na podzim loňského roku instalovat město, a přenosné zastávky byly z bezpečnostních důvodů umístěné mimo volný chodník. Dopravce už ale začal s instalací informačních panelů v halách vlakového a autobusového nádraží. „Dnes tj. 30. dubna jsou instalovány informační panely, které budou dnes zprovozněny. Na autobusovém nádraží budou na sedmiřádkovém LED panelu zobrazeny informace obsahující číslo linky, cílovou stanici, čas odjezdu a číslo stanoviště. Na vlakovém nádraží je instalován 40“ LCD panel, kde budou zobrazeny informace o odjezdu linky MHD,“ uvedl Milan Dygrýn, ředitel společnosti TRADO-MAD, s. r. o.

A jak je to s osmi informačními označníky na autobusových zastávkách na Komenského a Karlově náměstí? „Dokončení instalace zastávkových označníků a spuštění zkušebního provozu zajistíme nejpozději do 31. května,“ sdělil Horáckým novinám Dygrýn.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk