Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Oheň sežral patnáct milionů

24.07.2019

NOVÉ SYROVICE (pch) - I přes občasné přeháňky panuje v našich končinách neutuchající sucho a riziko požárů je tak extrémně vysoké. Z tohoto pohledu byla divoká i neděle 21. července v lese nedaleko Nových Syrovic, kde přímo v lese začal hořet harvestor.


Hlášení o požáru přišlo na linku 112 krátce před půl jedenáctou dopoledne. Na místo okamžitě vyrazily profesionální jednotky Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina z Moravských Budějovic a z Jemnice. K ohni dojely i jednotky sboru dobrovolných hasičů z Dešova, Třebelovic, Moravských Budějovic a Blížkovic. „Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.

Hasiči museli do boje s požárem harvestoru zapojit hned několik vodních proudů. Oheň se také mezitím rozšířil do samotného lesa, kde bylo třeba i tato ohniska likvidovat.

„Při požáru harvestoru v lese u Nových Syrovic vznikla škoda ve výši 15 milionů korun. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil,“ doplnila Petra Musilová. Příčinou požáru byla technická závada na harvestoru.

Foto: HZS

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk