Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Oheň spořádal hned dva traktory

11.11.2013

KOUTY - Milionové škody za sebou zanechal požár, který ve čtvrtek 7. listopadu večer vypukl v areálu bioplynové stanice v Koutech na severu Třebíčska. S ohněm bojovaly hned čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.


„Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve 20.01 hodin,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Třebíče a jednotky dobrovolných hasičů z Kamenice u Jihlavy, Čechtína a Koutů.

Jak hasiči na místě zjistili, oheň zachvátil dva traktory, čtyři vlečky a střechu haly na ploše zhruba šestkrát šest metrů. „Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů,“ prozradila Petra Musilová a dodala: „Po pár minutách intenzivního hašení se jednotkám podařilo požár lokalizovat.“ Zcela se pak požár podařilo zlikvidovat několik minut po půl desáté večer.

Podle slov tiskové mluvčí při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Požárem vznikla majiteli škoda minimálně dva a půl milionu korun. Včasným zásahem hasičů se ovšem podařilo zachránit majetek v hodnotě třicet pět milionů korun. „Proč začalo hořet, nyní zjišťují naši vyšetřovatelé,“ dodala tisková mluvčí.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk