Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ohnivá pomlázka

20.04.2017

BABICE, VÍSKY (pch) - Na velikonoční pondělí měli na Třebíčsku napilno hasiči. Zaměstnaly je dva podivné požáry v Babicích a na Vískách u Římova. V prvním případě shořely plastové kontejnery a dřevěný plot, v druhém případě pak část staré sýpky. Zatím jen tiše se mluví o tom, že by v kraji mohl řádit žhář nebo vandal, který udeřil už několikrát.


Kontejnery na tříděný odpad začaly hořet v Babicích v pondělí krátce po páté hodině ranní. „Tři kontejnery lehly popelem,“ uvedl babický místostarosta Pavel Zikmund. Navíc shořel i dřevěný plot, u kterého kontejnery stály. Škoda byla odhadnuta na padesát pět tisíc korun. Příčina? „Nedbalost nebo úmysl,“ konstatovala tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Moravských Budějovic a dobrovolní z Babic a Lesonic.

O zhruba deset hodin později a deset kilometrů severně začal hořet objekt bývalé sýpky. Hořet tam začaly hromady odpadu. „Už delší dobu sem někdo vyvážel odpad, jako autosedačky, plasty apod.,“ upozornil starosta Římova Rostislav Novák. Požár poškodil střechu objektu. Naštěstí se oheň nedostal do prostor, kde je uskladněná sláma a seno.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Třebíče a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Čáslavic, Římova a Rokytnice nad Rokytnou. Škoda byla odhadnuta na 230 tisíc korun. I zde jako příčina požáru platí nedbalost nebo úmysl.

Místní si začínají poslední dva požáry dávat do souvislostí. Není to tak dávno, co jsme informovali o výbuchu v autobusové čekárně v Bolíkovicích. Na podzim pak obce v tom regionu měly problémy s vypouštěním rybníků. Neznámý pachatel vypustil dva rybníky v Čáslavicích a jeden v Rokytnici nad Rokytnou.

Ve stejné době, kdy Bolíkovicemi otřásl výbuch v čekárně, se někdo pokusil vypustit rybník v Římově. „Naházeli několik panelů dolů, ale naštěstí se jim rybník vypustit nepodařilo,“ popsal Rostislav Novák.

Zda jde o náhodu nebo všechny tyto případu spolu souvisejí, to je na dalším šetření. Zatím můžeme jen spekulovat.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk