Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Pravděpodobná podoba pachatele.
(foto: )

Okradl seniorku

15.07.2010

Želetava - Důvěřiví senioři se stávají častým objektem zájmu různých nenechavců. I přes masivní mediální kampaň jsou senioři nepoučitelní a klidně si do domu pustí neznámého člověka. K takovému případu došlo i v pondělí dopoledne v Želetavě.


„Dne 12. července v dopoledních hodinách došlo v Želetavě na Pražské ulici k okradení seniora,“ potvrdil tiskový mluvčí Policie České republiky v Třebíči René Novotný. Dosud neznámý pachatel zazvonil u domu jednaosmdesátileté seniorky a vetřel se k ní pod záminkou peněžního vyrovnání za prožití druhé světové války. „Tam požádal o vrácení finanční částky na předloženou bankovku,“ pokračoval René Novotný. Důvěřivé seniorce přitom vytrhl z ruky tašku s penězi, ve které měla ještě navíc zlaté šperky. „Celková škoda byla vyčíslena na sto dvacet tisíc korun,“ konstatoval tiskový mluvčí.

Pachatel tohoto trestného činu byl ve věku asi čtyřicet pět až padesát let. Vysoký byl zhruba 165 centimetrů a byl silné postavy. Jeho obličej byl kulatý a hovořil česky. „Na sobě měl světlou čepici s kšiltem, světle modrou plátěnou bundu a světlé plátěné kalhoty,“ doplnil popis Novotný. Policie vyzývá občany, kteří se v danou dobu pohybovali v okolí místa události a mohou podat bližší informace k osobě pachatele, aby kontaktovali přímo linku 158.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk