Fotbalisté Dukovan (ve žlutých dresech) se těsně před začátkem jarní části I. A třídy posílili o hráče
(foto: mm)

Okresní derby přineslo tři červené

27.03.2019

I. A třída, skupina B

15. kolo: Dukovany - Želetava 2:0 (2:0). Branky: 13. Jacko, 15. Koníř. Dukovany představily v duelu dvě čerstvé jarní posily. Vedle obránce Viklického také záložník Jacko, který se nevešel do kádru Rostislava Štorka v krajském přeboru v Ivančičích. A právě Jacko se ve 13. minutě postaral o první změnu stavu. Hned za dvě minuty přidal pojistku zkušený Koníř a domácí byli na konci. Ve zbytku utkání soupeře nenechali dát ani kontaktní gól a zaslouženě brali všechny body. Rozhodčí Machát. ŽK: 0:1. Diváků 140.

Dukovany: Křišťál – Viklický, Kunc, Prokeš (84. Traxler), Sedláček, Koníř, M. Fojtášek (88. Horák), Jacko (65. Číhal), Černý, Blatný (76. Pislcajt), J. Fojtášek. Trenér Josef Černý.

Želetava: Tománek – Trnka, Vladeka, Martin Vrbka, Šrutka, Michal Vrbka, Simandl, Jičínský (69. Vicenik), Malík, Pacas (61. Čurda), T. Vrbka. Trenér Jiří Simandl.

Šebkovice – Budišov-Nárameč 1:0 (0:0). Branka: 61. Prokeš. Šebkovice chtěly určitě v prvním jarním kole navázat na úspěšný podzim, ale v cestě jim stál silný Budišov, který jim na podzim jako jeden ze dvou týmů sebral všechny tři body. Většinu první půle se bojovalo především mezi šestnáctkami bez výraznějšího ohrožení branek. Dvě slibné příležitosti si přesto domácí vytvořili, ale bez kýženého efektu. Druhý poločas už byl, co se týče šancí, plodnější. Byli to hlavně šebkovičtí fotbalisté, kteří se do nich dostávali. A v 61. minutě se již dočkali, když Prokeš zužitkoval špatnou rozehrávku hostí a po samostatné akci poslal Šebkovice do vedení. V 74.minutě vychytal Klubal jedinou vážnější šanci Budišovských. V závěrečné desetiminutovce mohli přidat domácí hned tři gólové pojistky, ale buď hosty zachránilo břevno, nebo obětavě bránící hráči. Vstup do jara a odveta se tak Šebkovicím povedla. Rozhodčí Masopust. ŽK: 2:2. Diváků 180.

Šebkovice: Klubal – Netík, D. Karásek, Z. Karásek, Říha (90. Busta), Večeřa, T. Kotačka, Roupec (63. Novotný), Přibil (76. P. Kotačka), Dvořák, Prokeš. Trenér Lubomír Venhoda.

Budišov: Bajer – T. Nováček, Votoupal, Molnár, Pavlatovský (68. Holubář), Horký, Rygl (85. Doležal), Kolda, Mucha, Pavelec, K. Nováček (90. Sedláček). Trenér Libor Švec.

Žďár nad Sázavou B – Jaroměřice 6:0 (2:0). Branky: 26. Henzl, 44. a 69. Janů, 55. Musil, 66. Růžička, 83. Sláma. Rozhodčí Doskočil. ŽK: 1:1. Diváků 45.

Jaroměřice: Pisk – Hambálek, Urbánek, Svoboda, Palát, Prokop, Malán, Šabatka (62. Macháček), Stejskal, Papoušek, Heralecký. Trenér Miloslav Loucký.

Vrchovina – Jemnicko odloženo na 8. května.

Moravec – HFK Třebíč B 3:0 (2:0). Branky: 12. Černý, 25. Kachlík, 55. Jakeš. Rozhodčí Janovský. ŽK: 4:2. Diváků 100.

Třebíč B: Šplíchal – J. Uličný, Hrbáček, Sáček, Suchna, Hronej, O. Uličný (70. V. Bence), Lorenc, Renát, Maleta, Benáček (60. Florián). Trenér Stanislav Odehnal.

Nové Syrovice – Rapotice 0:0. Rozhodčí Půlpán. ŽK: 2:4. ČK: Železný (Nové Syrovice) za fyzické napadení soupeře při odchodu do kabin po utkání - 85. Matoušek (Rapotice) za druhou žlutou kartu, T. Laš (Rapotice) za fyzické napadení soupeře při odchodu do kabin po utkání. Diváků 120.

Nové Syrovice: Novák – Chalupa, Procházka, Toman, Růžička, O. Sosnar, Železný, Lang, Svoboda (18. Vlček), Dubský (80. Janoušek), M. Sosnar. Trenér Jan Prígl.

Rapotice: T. Laš – Sobotka, Švarc, Dobeš, Valsa, Matoušek, Němec, Sobotka, Stér, Mucha (32. Dvořáček), M. Laš. Trenér Karel Kovařík.

Kouty – Radešínská Svratka 2:2 (1:1). Branky: 6. Coufal, 79. Neumann (P) – 42. Mužátko, 60. Plhal. Rozhodčí Kůrka. ŽK: 0:3. Diváků 120.

Kouty: Stýblo – Navrkal, Hrůza, Růžička, Havelka (61. Paiskr), Parma, Roušar, Neumann, Coufal, Semrád (46. Nováček), Nestrojil. Trenér Petr Kylíšek st.