Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Okříšky a Vladislav, toť cíle prezidenta

14.06.2019

TŘEBÍČSKO (pch) - Pravidelná červnová návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana v Kraji Vysočina se blíží mílovými kroky. Ani letos se jeho kroky nevyhnou našemu okresu. Do našeho regionu zavítá i první dáma Ivana Zemanová, která bude mít při návštěvě individuální program.


První dáma zavítá na Třebíčsko už v úterý 25. června. Na programu má návštěvu expozice Děti Antonína Kaliny, pak bude následovat prohlídka židovské čtvrti a návštěvu Třebíče zakončí setkání se členy Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR.

Prezident se pak na našem okrese objeví ve středu 26. června, a to, jak říká program, deset minut po jedenácté hodině dopolední, kdy má začít návštěva firmy Fraenkische v Okříškách. Prezident Miloš Zeman by se tam měl setkat i se zaměstnanci firmy.

Z Okříšek má prezidentská kolona odjet do Vladislavi, kam by měla dorazit pět minut před půl třetí odpoledne. „Pan prezident se nejprve sejde se zastupiteli a pozvanými hosty. Setkání se odehraje v pivovaru,“ prozradil starosta Vladislavi Jan Havlena. Poté se Miloš Zeman odebere na prostranství před pivovarem, kde se sejde s občany Vladislavi. „Prezident by nám tu také měl předat stuhu na prapor a také my pro něj máme připravený dárek,“ doplnil Havlena.

Kromě Třebíčska zamíří Miloš Zeman samozřejmě do Jihlavy a také do Humpolce (úterý) a nevynechá ani obec Kadolec na Žďársku (středa) a město Bystřice nad Pernštejnem (čtvrtek). První dáma Ivana Zemanová zamíří ve středu do Rožné a do Krucemburku a ve čtvrtek pak do Zoologické zahrady v Jihlavě.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk