Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Opilec řádil v miniautě

07.12.2017

DOLNÍ HEŘMANICE (pch) - V úterý 5. prosince kolem jedné hodiny odpoledne řádil v Dolních Heřmanicích značně opilý řidič. Sedmadvacetiletý řidič projížděl s vozem Daewoo Matiz táhlou levotočivou zatáčkou, nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem na mokré vozovce přejel vpravo na sněhem pokrytou krajnici, kde narazil přední částí vozidla do dvou směrových sloupků.


To ale ještě nebyl konec. „Následně s vozidlem přejel na travnatý ostrůvek u areálu místní firmy, kde narazil do kovové konstrukce autobusové zastávky, kovové konstrukce reklamního poutače firmy a keřového porostu. Odsud následně vozidlo přejelo do areálu firmy, kde narazilo do zadní části zaparkovaného vozidla Škoda Fabia,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Při dopravní nehodě se lehce zranil nejen řidič, ale také jeho spolujezdec. Policisté provedli na místě u řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 2,73 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,19 promile alkoholu v dechu. Dýchnout si musel také spolujezdec, protože oba muži se snažili zpočátku tvrdit, že vozidlo neřídili. Výsledek dechové zkoušky byl také pozitivní - 2,79 promile alkoholu v dechu.

„V rámci dalšího šetření okolností nehody policisté zjistili, že řidič má platnou blokaci řidičského oprávnění a v příslušných databázích je tedy vedený jako neřidič. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na havarovaných vozidlech a ostatním majetku v celkové výši 92 000 korun,“ dodala Čírtková.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk