Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Opilý mladík přepadl taxikáře a hrozil, že ho nemilosrdně podřeže

04.05.2017

TŘEBÍČ (pch) - V pátek 28. dubna brzy ráno (kolem druhé hodiny v noci) zaútočil na Karlově náměstí v Třebíči osmnáctiletý mladík na taxikáře. Policii se krátce po útoku podařilo mladého muže dopadnout.


„Opilý osmnáctiletý mladík požadoval od řidiče taxislužby odvoz zdarma, a to pod pohrůžkou použití skleněné lahve s uraženým hrdlem, kterou ho ve vozidle ohrožoval. Napadený muž utrpěl při obraně řezná poranění, automobil se mu podařilo opustit. Opilý pachatel se snažil s vozidlem taxislužby odjet, což se mu ale nepodařilo, a poté ještě z místa utéci. Přivolaní policisté ho ale dostihli a zadrželi. Policejní komisař zahájil trestní stíhání osmnáctiletého mladíka, který byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Podle dostupných informací přišel muž ke stojícímu vozidlu taxislužby, nastoupil si a chtěl odvézt do Brna. Když se ho taxikář zeptal, jestli má na zaplacení, vytáhl uražené hrdlo z láhve a přiložil ho na krk taxikáře. „Napadený se snažil bránit a přitom utrpěl řezné poranění na ruce. Z vozidla se mu podařilo dostat ven a přivolat policii. Podezřelý muž usedl za volant, opakovaně nastartoval a snažil se odjet, to se mu ale nedařilo. Zraněný řidič po jednom z neúspěšných pokusů přiskočil k vozidlu a vytáhl klíčky ze spínací skříňky, se kterými utíkal pryč. Podezřelý muž ho dostihl a řidiče ještě fyzicky napadl, ten se opět útoku bránil. Na místo v tu dobu přijížděli přivolaní policisté a podezřelý muž se dal na útěk směrem k Jejkovské bráně. Policisté ho rychle dostihli a muže zadrželi,“ popsala Jana Kroutilová.

Taxikář byl převezen do nemocnice k ošetření. Mladík naopak putoval do policejní cely. Policisté provedli u podezřelého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,15 promile alkoholu. „Osmnáctiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a dále přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ řekla npor. Mgr. Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality a dodala: „Za spáchané trestné činy hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.“

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk