Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Opilý řidič narazil do domu

28.07.2014

STAŘEČ, TŘEBÍČ - V pátek 25. července v noci zažila Stařeč trochu vzrušení. Krátce po půlnoci došlo k dopravní nehodě, od které řidič ujel. Teprve v Třebíči si poškozeného vozid- la všimla policejní hlídka. Policisté automobil zastavili a zjistili, že je řidič navíc opilý a řídil, i když má uložený zákaz řízení všech vozidel. „Muž je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.


„Před jednou hodinou v noci jel dvacetiletý řidič s automobilem Alfa Romeo v obci Stařeč po Horní ulici ve směru od centra. Na přímém úseku komunikace vyjel mimo silnici, kde čelně narazil do zdi domu. Řidič poté z místa dopravní nehody ujel. Po jedné hodině v noci si vozidla, které bylo zjevně poškozené po dopravní nehodě, všimla v Třebíči na Žižkově ulici policejní hlídka,“ popsala Jana Kroutilová.

Automobil policisté zastavili a brzy se jim podařilo zjistit, že k poškození vozidla došlo při nárazu do zdi domu ve Starči. Na první pohled bylo jasné, že je řidič pod vlivem alkoholu. „Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,05 promile alkoholu. Dále zjistili, že má řidič do října uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel,“ prozradila tisková mluvčí.

Na automobilu vznikla při nehodě škoda přibližně padesát tisíc korun, na poškozené zdi domu byla způsobená škoda předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. „Řidič se dále podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byla odebrána krev, následně ho policisté převezli na obvodní oddělení k podání vysvětlení. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ dále prověřují,“ dodala Jana Kroutilová.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk