Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Opozice vyčítá starostovi vyhřívané sedadlo

01.03.2012

Jaroměřice n. Rok. - Město je už léta rozděleno na dva nesmiřitelné tábory a jak se zdá ani komunální volby na podzim roku 2010 nepřinesly do Jaroměřic uklidnění. Před nimi šla levicová opozice po krku pravicové koalici, dnes je to naopak. Jablkem sváru je nyní dovybavení služebního vozu. Opozice to považuje za zbytečný luxus.


„O teplých místečkách, která pro sebe dokážou politici v naší zemi vytvořit, by se daly popsat stohy knih. Ani náš pan starosta v tomto směru nezahálí, nejenže má kancelář na radnici rozšířenou novými dveřmi o obřadní síň, nový nábytek v kanceláři, ale teď to zřejmě pojal doslova,“ uvedl opoziční zastupitel Tomáš Preininger.

Řeč je o čtyři roky starém služebním voze Škoda Octavia Tour. Opozice proti sobě staví pětimilionový úvěr, který si chce město vzít a investici padesát pět tisíc korun do zvýšení standardu vozu. Do škodovky byla, podle Preiningera, instalována opěrka, tempomat a vyhřívané sedadlo. Nám se podařilo zjistit, že přibylo i handsfree a navigace. „My jako menšinoví zastupitelé to smíme pouze vzít na vědomí. Teprve občané mohou udělat zatepleným politikům horko,“ říká Tomáš Preininger.

Opozice připomíná, že když se před čtyřmi roky automobil kupoval, byl to právě současný starosta Jaroslav Soukup, který prosazoval nákup co nejlevnějšího automobilu.

„Překvapuje mě, že se zastupitelé města takovými minoritními věcmi zabývají,“ uvedl starosta Jaroměřic nad Rokytnou Jaroslav Soukup. „Já si mohou klást otázku, jak se tady hospodařilo, než jsem přišel. Utíkaly statisíce,“ tvrdí starosta. Podle Soukupa nové vedení ušetřilo minulý rok na provozních nákladech půl milionu korun.

„Ano, nějaké drobné vybavení se tam dodělalo,“ přiznává starosta. „V tom autě trávím spoustu času a je potřeba trochu pohodlí. Bez handsfree se telefonovat nedá a ani nesmí, pokud člověk jezdí do Prahy nebo do Brna, tak se neobejdu bez navigace. Takže nevím co se některým lidem nelíbí,“ diví se Soukup. „Z mého pohledu je škoda, že se někdo nezajímal o hospodaření radnice v letech minulých. Dnes už mohu tvrdit, že se tu prošustrovalo několik milionů. Za tím si stojím a mohu to dokladovat,“ kontruje starosta.

Podle Tomáše Preiningera je vyšperkování služebního auta jen kompromisem. „Existují zprávy, že vloni chtěl Jaroslav Soukup koupit auto nové, ale neměli na to,“ prozradil opoziční zastupitel a neodpustil si ani malou spekulaci. „Asi by byla velká spekulace, kdo si na něj brousí zuby, až se takto vyšperkované bude prodávat.“

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk