Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Třebíčský brankář Roman Šoustal by mohl ve druhé lize pomáhat Moravským Budějovicícm. V úterý byl u vysoké výhry Žihadel nad pelhřimovskými Ledními Medvědy 8:3.
(foto: Martin Mutl)

Osm žihadel pro Medvědy

31.08.2017

Třebíč - Dvě třetiny drželi pelhřimovští hokejisté krok s druholigovým týmem Moravských Budějovic, který nastoupil bez zkušeného Rytnauera a Peroutky. V závěrečné části už ale svěřenci trenéra Žáka na ledě jasně dominovali, dali čtyři góly a zápas vyhráli vysoko 8:3.


V prvních třetině Žihadla poslal do vedení Mikeš, v prostřední části pak ale pelhřimovští Lední Medvědi dokázali držet gólově krok a na branky Puchera st., Havla a Lupače dokázali góly Kohouta, Zmeškala a Vysloužila reagovat. Poslední část se ale hrála v režii moravskobudějovického týmu, který letní azyl našel tradičně na třebíčském zimním stadionu. Gólmana Formánka postupně překonali Havel, Matějka, Kabelka a Horký a na světě byla vysoká výhra 8:3. „Zápasy s Pelhřimovem bývají hrané v tréninkovém tempu, navíc pořád ještě hodně trénujeme a ladíme sestavu. Výsledku ale přílišnou váhu nepřikládám, navíc máme tak kvalitní mužstvo, že s Pelhřimovem bychom problémy mít neměli,“ tvrdí Augustin Žák.

Kouč Žihadel znovu použil Petra Puchera mladšího, zda se ale vejde do sestavy, potvrdit nedokázal. „Ještě pořád zkoušíme, takže je jen na něm, zda nás přesvědčí, že hrát může. ale je to dobrý kluk, který šanci má. S majitelem klubu jsme ale dohodnuti, že přivedeme ještě jednoho kvalitního beka a zkušeného útočníka. Máme nějaké nabídky z Pardubic a Třebíče, takže uvidíme, jak se rozhodneme,“ doplňuje Žák, jehož tým čeká dnes v Bratislavě další přípravný duel.

HC Moravské Budějovice – HC Lední Medvědi Pelhřimov 8:3 (1:0, 3:3, 4:0). Branky a nahrávky: 7. Mikeš (Havel, Čermák), 21. Pucher st. (Havel, Mikeš), 23. Havel (Čermák), 33. Lupač (Matějka, Krutiš), 41. Havel (Mikeš), 46. Matějka (Kliment), 47. Kabelka (Havel, Mikeš), 58. Horký (Havel, Čermák) – 21. Kohut (Kasalý), 25. Zmeškal (Hladil), 32. Vysloužil (Votápek). Rozhodčí: Marek, Pokorný.

Moravské Budějovice: Šoustal – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Kliment, Sobotka, Pelikán, Pucher ml. – Havel, Mikeš, Pucher st., Matějka, Krutiš, Lupač, Všetečka, Horký, Hačecký, Niederhafner. Trenér Augustin Žák

Pelhřimov: Formánek – Kubát, Port, Kohut, Kalenda, ladil, Samuel – Bezděk, Kopic, Šulák, Votápek, Kasalý, Vysloužil, Nykodým, Zmeškal, Hadrava, Adam, Kosnar. Trenér Jan Dvořák.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk