Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Osmičková Muzejní noc na zámku

06.06.2018

TŘEBÍČ (red) - Muzeum Vysočiny Třebíč chystá na páteční večer 8. června tradiční Muzejní noc, tentokrát tematicky zaměřenou na osmičková výročí. Začíná v 18 hodin. Vstup do prostor zámku je zdarma.


V páteční podvečer 8. června se otevřou brány třebíčského zámku při tradiční akci muzejní noci. Návštěvníci budou moci navštívit prostory muzea a prohlédnout si stálé expozice, které v tento večer ožijí aktivitami a komentovanými vstupy, spojenými s letopočty s osmičkou na konci. Například se seznámí s událostmi kolem roku 1468. Dále se dozví, co lze vyčíst z erbu, zejména toho valdštejnského. Poslední Valdštejnové odešli z Třebíče v roce 1948. Dozví se informace k událostem okolo faráře Toufara. Děti půjdou po stopách osmiček napříč muzeem a předzámčím. Za získaná razítka na hrací kartě si odnesou malou odměnu.

V prostorách multifunkčního sálu (sedlárny) bude probíhat výtvarná dílna pro děti. Příchozí si budou moci prohlédnout fotografie z Třebíče z osmičkových roků. Kamenný sál třebíčského zámku poslouží jako divadelní pódium pro žáky Základní školy Horka-Domky Třebíč. Ti odehrají představení fra- šky z 1. poloviny 20. století. Příchozí do muzea se budou moci účastnit komentované prohlídky sklepa a prostoru pod kašnou.

Nádvoří se promění v módní molo pro dámy ze sdružení Míša a Míša, které předvedou retro šaty. Návštěvník bude moci zhlédnout taktéž vystoupení břišních tanečnic. V předzámčí čeká na dětské návštěvníky aktivita na výstavě Móda a automobily před 100 lety. Dále Cesty časem nabízí volně přístupné expozice. Do 21 hodin bude možné procházet ledovnou.

Muzejní noc nabízí program pro všechny věkové kategorie, od nejmladších po dospěláky. Neseďte doma a přijďte smysluplně strávit společný čas do muzea. Vstup do prostor zámku a předzámčí je zdarma.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk