Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pacal jako místostarosta končí, nahradí ho Černá

01.12.2016

TŘEBÍČ (kv) - Dosavadní místostarosta města Třebíče Pavel Pacal (Pro Třebíč) uspěl v krajských volbách a na Kraji Vysočina nyní zastává post náměstka hejtmana pro regionální rozvoj. „Nehodlám sedět na dvou židlích,“ vzkazoval už po volbách. K 8. prosinci proto složí funkci místostarosty.


Jeho rezignace se bude řešit v průběhu zasedání městského zastupitelstva, které se bude konat právě 8. prosince od 16. hodin v budově městského úřadu na Masarykově náměstí. Hlasovat se bude také o tom, kdo Pacala na pozici místostarosty nahradí. „Důsledky této rezignace jsme samozřejmě projednávali na úrovni jednotlivých stran, zastoupených v městské radě a dohodli jsme se na způsobu řešení,“ říká starosta města Pavel Janata (KDU-ČSL). Oním řešením je návrh, aby funkci a některé kompetence po Pavlu Pacalovi převzala dosavadní radní Marie Černá (Třebíč můj domov). Spravovat by tak měla oblast majetku města a rozvoje, sociální oblast, odpadové hospodářství a grantové programy. Pacalovo hnutí Pro Třebíč, které má v zastupitelstvu ještě další dva členy (Daneš Burket, Jaromíra Hanáčková), si post placeného místostarosty už nenárokuje.

Pacal zůstane na radnici ve funkci neuvolněného radního. Stejně pracuje i radní za ČSSD Naděžda Dobešová. To má praktický dopad i do nákladů na odměny představitelů města. Konkrétně úsporu cca 73 tisíc měsíčně (včetně povinných odvodů).

V kompetenci Pavla Pacala nadále zůstane oblast školství a incomingu. „Co se týče incomingu, je poměrně slušně nastartován a úzce souvisí s problematikou regionálního rozvoje, který mám na starosti v rámci Kraje Vysočina, tudíž si myslím, že ta propojenost je tady nasnadě. Co se týče školství, je to obdobné. V běhu je velký projekt na tvorbu místních akčních plánů, který v rámci kraje opět zaštituje regionální rozvoj. Ty věci jsou nastartovány a já bych rád dohlédl na to, aby pokračovaly tak, jak byly započaty. Na tvorbu místních akčních plánů na rozvoj školství je z evropských fondů vyčleněno 630 milionů korun a na jednotlivé projekty je možné získat až šest milionů korun.

Do kompetencí místostarosty Pacala patřila také městská hromadná doprava, kterou převezme starosta Pavel Janata.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk