Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Před brankou českobudějovického gólmana Halmošiho bylo často rušno. Překonat ho ale Třebíčští dokázali pouze jednou.
(foto: Martin Mutl)

Parádní hokej přinesl první body českobudějovickému Motoru

16.09.2013

Třebíč - Ani po dvou odehraných zápasech nového ročníku první ligy nemají hokejisté Horácké Slavie jediný bod. V domácí premiéře s Českými Budějovicemi sice od poloviny úvodní části vedli, ale nakonec se před zkušenostmi nabitým týmem z jihu Čech museli sklonit. Hosté přivezli na Vysočinu řadu hráčů ostřílených extraligou, evropskými ligami i zámořskou NHL. Největšími hvězdami týmu byli obránci Jan Novák (Slavia Praha, Kazaň, Oulu, Skelleftea, Mladá Boleslav, Jekatěrinburg, Brno) a Marek Posmyk (Jihlava, Tampa Bay, Zlín, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Pardubice) a útočníci Aleš Kotalík (České Budějovice, Buffalo Sabres, Liberec, Edmonton Oilers, New York Rangers, Calgary Flames) a Václav Skuhravý (Kladno, Karlovy Vary), kteří se v prvním útoku sešli s bývalým hráčem Havlíčkova Brodu, Jihlavy, pražské Slavie a Ústí nad Labem Miroslavem Třetinou.


Atraktivní duel začal ve vysokém tempu. Oba celky dobře bruslily a vycházely z pozorné obrany. První trhlinu v té českobudějovické našel v polovině první části Vondráček, který pohotově dorazil za Halmošiho puk po střele Maleny. Náskok domácích mohl navýšit v poslední minutě Laš, ale Halmošiho lapačka byla na místě včas. „V první třetině jsme hráli dobře, soupeře k ničemu nepustili a navíc dali gól, který nás zvedl,“ okomentoval úvodní část trenér Třebíče Kamil Pokorný.

Ve druhé části zkušení hosté přidali a brzy se dočkali vyrovnání. Ve 23. minutě dostal krásnou přihrávku mezi obránce Ferebauer a svůj rychlý blafák do bekhendu provedl ukázkově. V polovině zápasu se dvakrát dostal do šance domácí Holec, ani jednou ale nemířil mezi tři tyče. Ve 36. minutě se útočným pásmem proháčkoval až před Faltra Vaniš a hosté vedli. Za chvíli pálil nepříjemně Laš a Halmoši jeho střelu s námahou vyrážel. Stejný hráč se dostal k puku mezi kruhy ve 39. minutě, ale puk skončil nad. Tlak Horácké Slavie před druhou sirénou gradoval, ale Čuříkova teč ani Dolníčkova dorážka k vyrovnání nevedly. „Ve druhé části jsme si vybrali pasáž, kdy jsme přestali bruslit, špatně reagovali na nastřelené kotouče a v obranném pásmu prohrávali souboje. Soupeř se dostal do tlaku, ale vyrovnal po zbytečné chybě paradoxně z brejku. Po individuální akci pak přidal druhý gól,“ smutnil nad druhou částí Pokorný.

Závěrečná část gól nepřinesla, i když šance více než dvě tisícovky diváků viděly. Ve 49. minutě vychytal Šachla Falter a v 53. minutě zblízka neuspěl na českobudějovického gólmana Vondráček. V samotném závěru zkusili domácí power-play, ale k vyrovnání jim nepomohlo ani vyloučení Kotalíka. „Ve třetí třetině na nás byla znát nervozita. Vypracovali jsme si šance, ale jako v celém zápase jsme nedokázali dát branku. Na jeden gól doma při takovém velkém množství šancí a střel lze vyhrát jedině s velkým štěstím, ale to jsme dneska neměli,“ zakončil hodnocení trenér Kamil Pokorný.

Kouč českobudějovického Motoru Radek Bělohlav byl rád, že jeho tým poprvé bodoval. „V první třetině jsme byli ještě trochu nervózní, ale potom jsme se zlepšili a přestali dělat hrubé chyby, po kterých se soupeř dostával do šancí. Vybojovali jsme hubené vítězství, které je pro nás i naše fanoušky pochopitelně důležité.“

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk