Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Parkování na Brněnské? Jedná se s Lidlem

22.11.2018

TŘEBÍČ (pch) - Z Brněnské ulice v Třebíči se během posledních let stala živá, především obchodní zóna. To si vyžádalo hlavně větší prostor pro parkování, ovšem toho na této ulici příliš není, ale tak nějak se to dosud zvládalo. Změnu přinesla výstavba obchodního domu Lidl.


„Kvůli stavbě odbočovacího pruhu zmizelo nějakých dvanáct parkovacích míst,“ postěžoval si jeden z místních podnikatelů. To je v kontextu celé ulice více než dost. „Naši zákazníci nemají kde zaparkovat,“ dodal. Podle zdejších podnikatelů by se město mělo angažovat především ve prospěch místních.

Jako řešení se samozřejmě jeví parkoviště u nového Lidlu, ale má jít o neveřejné parkoviště a v původní projektové dokumentaci se o žádné výjimce pro místní nemluví. „V důsledku výstavby odbočovacího pruhu tu došlo ke zrušení jedenácti parkovacích míst. Je to ale jen odhad, protože tu nebyla vyznačena,“ připustil vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Třebíči Aleš Kratina.

„Počítá se s využitím nového parkoviště pro místní,“ prozradil Kartina a dodal: „Pravidla se budou dojednávat. Je před kolaudací, takže prostor pro jednání tu je.“

Foto HoN: Martin Mutl

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk