Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Parkování v Třebíči dvakrát jinak

20.09.2012

Třebíč - Parkoviště na Podzámecké nivě vzniklo proto, aby sloužilo hlavně turistům mířícím do vrchu na zámek či podél řeky do židovské čtvrti.


Poté, co k parkovišti přibyl parkovací automat, začalo se parkoviště vyprazdňovat a naopak se zaplňovalo okolí včetně plácku před toaletami. Radnice na vzniklou situaci reagovala tak, že parkovné zrušila. Počet bezplatných parkovacích míst je tedy bohatší o 28, ale objevují se i úvahy nad tím, že by jich po zrušení sousedního tenisového kurtu TJ Třebíč mohlo být více. Jestli by tato místa využívali i ti, kteří v židovské čtvrti bydlí, ale nemají kde parkovat, je otázkou.

Zpoplatněno naopak bude parkoviště nad hlavní vjezdovou silnicí z nemocničního areálu. Místa zde ulevila přeplněnému parkovišti pod kolejemi, ale, bohužel, je začali využívat i ti, jejichž cesta do nemocnice nevedla. Proto se Nemocnice Třebíč rozhodla, že na podzim zavede stejný režim pro parkování, jaký je již dlouho platný pro celý areál. Na parkoviště se bude vjíždět přímo přes vrátnici, čímž se nemocnice vyhne investicím do parkomatu u stávajícího vjezdu. Poplatku se vyhnou pouze zdravotně postižení a dárci krve, kteří mají svá vyhrazená místa. „Čeká na nás ještě úprava vjezdu na parkoviště, až poté budeme moci zpoplatnění uvést v praxi. Zatím se neplatí nic. Rok tu bylo parkování zdarma, ale proti neohleduplnosti nemůžeme postupovat jinak. Z okna své kanceláře na parkoviště vidím a také vidím, kolik lidí od auta nezamíří ? dle očekávání ? do nemocnice,“ doplňuje zdůvodnění ředitel Nemocnice Třebíč Leoš Dostál.

Autor: Viktor Velek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk