Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pavlína dobyla Evropu

03.07.2018

ELLER-EDIGER (pch) - V německé vesničce Eller-Ediger se od 29. června do 1. července konala série závodů FCC (Firefighter Combat Challenge), která vyvrcholila v neděli závodem Mistrovství Evropy. V pátek a v sobotu se konal závod FCC Mosul, který byl kvalifikaci na mistrovský nedělní závod.


„Já jsem běžela individuál, tandem mix a ženský tandem,“ prozradila reprezentantka České republiky a SDH Vladislav Pavlína Havlenová. Jejím snem bylo dostat se při FCC pod tři minuty, čímž by se zařadila do absolutní světové špičky. Věřila tomu, že tato magická hranice by mohla padnout na podzim na dráhách v USA.

Jenže přišla kvalifikace na Mistrovství Evropy, ve které skončila Pavlína na druhém místě a v čase 2:55 min. Zvítězila Norka May Tommervold a třetí skončila Lucija Grubar ze Slovinska. Spolu s Lucijí skončila Pavlína na druhém místě v ženském tandemu a s dalším slovinským reprezentantem Patrikem Šteflinem obsadila šesté místo v tandemu mix. Oba výsledky znamenaly kvalifikování se na mistrovský závod v neděli.

Přišla neděle. Pavlína uklidněná skvělou kvalifikací se vydala na trať, na jejímž konci svítil fantastický čas 2:40 min. Na Luciji Grubar to tentokrát nestačilo, ale stříbro z Mistrovství Evropy je skvělým úspěchem.

Zlato ale nakonec přišlo. Spolu s Lucijí Grubar totiž Pavlína Havlenová vybojovala první místo v ženském tandemu a sbírku medailí doplnila třetím místem z tandemu mix spolu s Patrikem Šteflinem.

„Na schodech jsem cítila zlepšení, ale blbě tahám, tam se musím zlepšit,“ byla Pavlína ke svému výkonu ještě kritická, ale věří, že v Americe by mohl padnout čas 2:35 min.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk