Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pavlína Havlenová míří znovu do Ameriky

22.06.2015

VLADISLAV - Pavlína Havlenová - dobrovolná hasička z Vladislavi, která v loňské roce uspěla na prestižní soutěži obdoby české TFA ve Spojených státech amerických, se po téměř roce na americký kontinent vrací. Před několika dny nám od ní do redakce přišla zpráva: „.Po tom, co vyšel loni článek o mých závodech v USA se mi ozvalo několik lidí - sponzorů a já můžu letos letět na Světové hasičské hry.“ Taková zpráva vždy potěší, a tak jsme se zajímali, kam se to vlastně Pavlína už v pátek 26. června chystá.


Tak kam se to vlastně letos chystáte?

Jmenuje se to Světové policejní a hasičské hry (WPFG). Konají se ve Fairfaxu ve Virginii. Soutěžit budu v disciplíně ultimate firefighter, což je obdoba naší TFA. Soutěž se skládá ze čtyř úseků, kde se nejde v těžkém hasičském obleku, jen v těžkém kabátě, lehké přilbě, teniskách a sportovních kalhotách. Nechybí ovšem neaktivní dýchací přístroj. Každý úsek trvá těm nejlepším kolem dvou minut s tím, že pauza mezi jednotlivými úseky trvá až jednu hodinu.

Co se na těch úsecích děje?

Například se zapojuje proudnice, vynáší se závaží na lešení, zasekává se sekerka apod. Víc se to blíží skutečnému zásahu než naše TFA.

A jakou lze na těchto hrách očekávat konkurenci?

Velkou. Her se účastní závodníci asi ze šedesáti zemí z celého světa. V ženské kategorii budou k favoritkám patřit především Kanaďanky a Američanky.

Když to tedy srovnáme s loňskou soutěží Firefighter Combat Challenge, kde jste získala bronzovou medaili?

Na světových hrách bude konkurence mnohem a mnohem větší.

Do USA odlétáte v pátek 26. června. Kdy jdete na start?

Já budu závodit 1. července.

Horácké noviny, s jejímž logem na dresu bude Pavlína Havlenová k závodu nastupovat, vám budou přinášet ze závodů ty nejaktuálnější zprávy.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk